hipkinapuzlach

Nowe władze powiatu podjęły decyzję o zwolnieniach w starostwie. Na część pytań wysłanych przez naszą redakcję do biura zarządu powiatu otrzymaliśmy od wicestarosty Pawła Piasnego dość enigmatyczne odpowiedzi. Nie wiadomo, czy planowane są dalsze zwolnienia. O przeroście zatrudnienia w administracji mówi się od dawna, ale nie zmienia to faktu, że każda decyzja personalna powinna być dobrze przemyślana.

Jak informuje wicestarosta Paweł Piasny, w mijającym tygodniu w Starostwie Powiatowym wręczono wypowiedzenia umów o pracę dziewięciu pracownikom. Wypowiedzenia dotyczyły stanowisk: referent, samodzielny referent, specjalista, podinspektor, radca prawny i zastępca dyrektora. Wiceszef powiatu nie odpowiedział nam, na jakiej podstawie prawnej zwolniono te osoby. Wiadomo, że miały one umowy o pracę na czas nieokreślony i na tzw. zastępstwo.

Czy zdaniem starosty zwolnienia te nie wpłyną na pracę poszczególnych wydziałów, gdzie te osoby pracowały? – Wydaje nam się, że były to dobrze przemyślane decyzje. Nie przewidujemy przeszkód w funkcjonowaniu urzędu – twierdzi Paweł Piasny.

Niestety, nie otrzymaliśmy precyzyjnej odpowiedzi na pytanie, od kiedy i jakie oszczędności z tytułu zwolnień osiągnie powiat. – W skali roku będą to znaczne oszczędności. Część z nich będzie już widoczna od lutego, pozostałe zgodnie z upływem okresu wypowiedzenia – odpowiada Paweł Piasny.
Wicestarosta równie zdawkowo odpowiedział na pytanie, czy planowane są dalsze zwolnienia. – Jest zbyt wcześnie na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi – uważa Paweł Piasny.

Władze powiatu nie podały kwoty, jaką zaoszczędzą na zwolnionych pracownikach. Czy zatem powodem zwolnień jest konieczność „zaciskania pasa” w trudnej dla powiatu sytuacji finansowej? A może to czysto polityczne posunięcie, mające utwierdzić wyborców w przekonaniu, że „nowa miotła dobrze zamiata”?

38
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
38 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
osieczaninbuliluliFaktradnysalami Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
osieczanin
osieczanin

twierdzicie , że Wójcik nie był w koalicji, nie prawda był i teraz też wspiera bo ma córę na urzędzie i leżenie w zarządzie drogowym

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

Pan W. i jego córka to efekty egxotycznej kolalicji jaka powstała w tym czasie POPiS, Samoobrona i co tam jheszcze dało sie zebrać w 2003 r. A w czym oni teraz są, a raczej w czym będą to z pewnością sprawa podmuchów politycznego wiatru. Można tak sądzić po tym co do tej pory robili.

buliluli
buliluli

Panie i Panowie FAKT JEST JEDEN jesteście tak dobrze poinformowani że nic nie wiecie, a wiedzę swoją czerpiecie z forum na internecie HAHAHA ubaw po pachy – satyra w krótkich majteczkach.

Fakt
Fakt

Z tego wynika, że tylko lekarz Jacek Osuch jako radny jest w porządku, chociaz chyba nawet nie jest w pisie. A z tego co pisze „radny” to Wojcik jest zwykłym koniunkturalistą. To jakiego wydziału córka jest dyrektorem ?. Czy ktoś wie.

radny
radny

Wójcik nie tylko był w koalicji ale dzięki temu załatwił sobie robotę w zarządzie drogowym i stanowisko dyrektora (bez konkursu) swojej córce Pani Sarwie co napisał kiedys Piasny i TO SĄ FAKTY.

salami
salami

[quote name=”pobudka”][quote name=”z powiatu”]Z PiS-u tak naprawdę są Wójcik i Osuch (lekarz), a tych trzech pozostałych (Kieca, Solecki i Dąbrowski) zaraz po wyborach zdradzili PiS dla stołków i paru srebrników. Wójcik i Osuch nie byli w koalicji.[/quote] Wójcik nie był w koalicji? 😆 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😀
Zresztą i tak nieistotne.
Cała olkuska „klasa” 😉 polityczna – DO WYMIANY ![/quote]

Wójcik udzielał cichego poparcia koalicji. Miał w tym interes. I teraz tez tak będzie. Chyba, że się publicznie odetnie na łamach prasy.

pobudka
pobudka

[quote name=”z powiatu”]Z PiS-u tak naprawdę są Wójcik i Osuch (lekarz), a tych trzech pozostałych (Kieca, Solecki i Dąbrowski) zaraz po wyborach zdradzili PiS dla stołków i paru srebrników. Wójcik i Osuch nie byli w koalicji.[/quote] Wójcik nie był w koalicji? 😆 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😀
Zresztą i tak nieistotne.
Cała olkuska „klasa” 😉 polityczna – DO WYMIANY !

z powiatu
z powiatu

[quote name=”pobudka”][quote name=”spostrzeżenie”]Niestety ale w Olkuszu rządzą ludzie związani z PO. Czyli Rzepka, Paweł Piasny, Rzońca. Wszyscy startowali w ostatnich kilku latach z list PO. Efekty widać nacodzień.[/quote] 😆 😆 😆 Przez trzy lata powiatem rządzili już PiS, SLD i ludzie od Konarskiego. CO? Zdążyło się już zapomnieć? Mogę przypomnieć te nazwiska, bo warto – Kwaśniewski, Kieca, Dąbrowski, Wójcik, Solecki, Bień, Stencel, Skoczyń, Sośnierz, Orkisz, Żak, Pęgiel, Kozłowski. I co? To jeszcze na koniec Kwaśniewski z Kiecą wydoili powiat na ponad 60 tyś. za „niewykorzystane” 😉 urlopy! Efekty tamtych rządów (i też ich zakończenie) to dopiero widać na codzień! [/quote]… Czytaj więcej »

pobudka
pobudka

[quote name=”spostrzeżenie”]Niestety ale w Olkuszu rządzą ludzie związani z PO. Czyli Rzepka, Paweł Piasny, Rzońca. Wszyscy startowali w ostatnich kilku latach z list PO. Efekty widać nacodzień.[/quote] 😆 😆 😆 Przez trzy lata powiatem rządzili już PiS, SLD i ludzie od Konarskiego. CO? Zdążyło się już zapomnieć? Mogę przypomnieć te nazwiska, bo warto – Kwaśniewski, Kieca, Dąbrowski, Wójcik, Solecki, Bień, Stencel, Skoczyń, Sośnierz, Orkisz, Żak, Pęgiel, Kozłowski. I co? To jeszcze na koniec Kwaśniewski z Kiecą wydoili powiat na ponad 60 tyś. za „niewykorzystane” 😉 urlopy! Efekty tamtych rządów (i też ich zakończenie) to dopiero widać na codzień! Ja już… Czytaj więcej »

gdzie dwóch się bije
gdzie dwóch się bije

Nie wiem czy dobrze myślę, ale tak sobie myslę, że jeśli SLD wsparło wybór Pawła Piasnego na stanowisko wicestarosty, to raczej nie jest to w interesie Romana Piaśnika. Więc z tego wynika, że SLD zwalcza radnego Romana Piaśnika. Do tego wszystkiego nie wydaje mi się, aby była to sytuacja komfortowa dla wicestarosty Pawła Piasnego – czy wrobili go w tę posadę, aby go politycznie „zniszczyć”? Kto się pcha do rządzenia na kilka miesięcy przed wyborami? Rozumiecie coś z tego? A może chcą ich ze sobą skłócić i to wykorzystać? Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, ciekawe kto chce być… Czytaj więcej »

luanch
luanch

PiS spał, PiS śpi i PiS spał będzie bo Osuch i Kmita zajmują się tylko sobą.

Młody
Młody

Z poniższego wynika że w Olkuszu wszystkie intratne posadki są obstawione przez klikę- układ PO-SLD.

Czy PiS już zauważył że najwyższa pora na gabinet cieni, czy też dalej śpi i jest cieniasem ?

spostrzeżenie
spostrzeżenie

[quote name=”dalej”][quote name=”spostrzeżenie”]Niestety ale w Olkuszu rządzą ludzie związani z PO. Czyli Rzepka, Paweł Piasny, Rzońca. Wszyscy startowali w ostatnich kilku latach z list PO. Efekty widać na codzień.[/quote]

Zapomniałeś o SLD w gminie i powiecie.[/quote]

Chcesz powiedzieć, że PO rządzi, a SLD nimi steruje z tylnej kanapy? 😆

dalej
dalej

[quote name=”spostrzeżenie”]Niestety ale w Olkuszu rządzą ludzie związani z PO. Czyli Rzepka, Paweł Piasny, Rzońca. Wszyscy startowali w ostatnich kilku latach z list PO. Efekty widać nacodzień.[/quote]

Zapomniałeś o SLD w gminie i powiecie.

spostrzeżenie
spostrzeżenie

Niestety ale w Olkuszu rządzą ludzie związani z PO. Czyli Rzepka, Paweł Piasny, Rzońca. Wszyscy startowali w ostatnich kilku latach z list PO. Efekty widać nacodzień.

do dyżurnego
do dyżurnego

[quote name=”romek atomek”][quote name=”myśliwy”]”Radny Roman Piaśnik walczy o zmiany w Olkuszu – Jak układy niszczą Olkusz” ; „Radny Roman Piaśnik walczy o zmiany w Olkuszu – Na co liczy Burmistrz Olkusza? „
Przecież ten farbobany obronca to jeden z grupy trzymajacej władzę – czyli z SLD.[/quote]

jakby ten pan był z grupy trzymającej władzę, to byście nie musieli pełnić dyżurów na necie i go atakować

romek atomek
romek atomek

[quote name=”myśliwy”]”Radny Roman Piaśnik walczy o zmiany w Olkuszu – Jak układy niszczą Olkusz” ; „Radny Roman Piaśnik walczy o zmiany w Olkuszu – Na co liczy Burmistrz Olkusza? „…………………………….Mieszkańcy Olkusza bardzo dziękuja za ostrzezenia radnego Piaśnika o układach wyniszczających miasto.Jak można przeczytać w (moderacja)………. układem wyniszczającym miasto jest układ SLD+PO który naciął powiat na kupę kasy dla byłych starostów oraz byłego prezesa TBS.Ogarnia przerażenie jak się pomyśli kto wróci z „burmistrzem” Piaśnikiem na „salony” UM. Kto? Stare wyliniałe farbowane lisy które mieszkańcy odsieją w wyborach do rady miasta.Towarzyszom SLD mieszkańcy miasta dziękują, nigdy więcej tej zarazy na zadnych stanowiskach.[/quote]Przecież… Czytaj więcej »

myśliwy
myśliwy

„Radny Roman Piaśnik walczy o zmiany w Olkuszu – Jak układy niszczą Olkusz” ; „Radny Roman Piaśnik walczy o zmiany w Olkuszu – Na co liczy Burmistrz Olkusza? „
…………………………….
Mieszkańcy Olkusza bardzo dziękuja za ostrzezenia radnego Piaśnika o układach wyniszczających miasto.Jak można przeczytać w (moderacja)………. układem wyniszczającym miasto jest układ SLD+PO który naciął powiat na kupę kasy dla byłych starostów oraz byłego prezesa TBS.
Ogarnia przerażenie jak się pomyśli kto wróci z „burmistrzem” Piaśnikiem na „salony” UM. Kto? Stare wyliniałe farbowane lisy które mieszkańcy odsieją w wyborach do rady miasta.
Towarzyszom SLD mieszkańcy miasta dziękują, nigdy więcej tej zarazy na zadnych stanowiskach.

hard
hard

[quote name=”sadumana”]czyli wlasciwie nie sa zlikwidowane stanowiska,skoro byli zatrudnieni na zastepstwo .[/quote]

przeczytaj dokładnie, bo tylko część z tych osób była na zastępstwo

podpucha
podpucha

To jest zwykła kosmetyka i ocieplanie wizerunku, który zapowiedział wice. Przeciez on nie jest w stanie nic konkretniejszego wymyślić. Czekam na jesienne wybory i mam nadzieję, że już tego pana nigdy nie będę oglądał w olkuskiej polityce a juz napewno na kluczowych stanowiskach. A jakby sie stało odwrotnie to będa to moje ostatnie wybory do powiatu, chyba że będą okregi jednomandatowe jak do gminy..

sadumana
sadumana

czyli wlasciwie nie sa zlikwidowane stanowiska,skoro byli zatrudnieni na zastepstwo .

Egzekutor
Egzekutor

Panie Radny Orkisz skoro tak było, że Pan Piasny tak się troszczył to proszę tu nie siać słów na wiatr tylko kawa na ławę, fakty, dokumenty, cytaty… prawda że tak było bo to zbyt mocny argument żeby tak szastać! Mam wrażenie że to mogą być takie właśnie słowa na wiatr. Do rzeczy! Pozdrawiam

polityk
polityk

Podobnie zrobił były burmistrz pan Dudi, po objęciu stanowiska ( nie w wyborach bezpośrednich ) tylko w wyniku wolty 3 radnych ( nazwiska tych byłych radnych też już zostały zapomniane ) w 2000 roku dał wypowiedzenia 13 pracownikom UMiG. I ta trzynastka przyniosła mu klęskę podczas kandydowania w wyborach na stanowisko burmistrza. W przypadku Piasnego będzie podobnie. Nie zaczynajcie od zwolnien bo to najłatwiej, tylko od myślenia i dobrych pomysłów.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”jan Orkisz radny”]… I co nagle okazuje się że można zaoszczędzić na pracownikach.Punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.[/quote]Panie Orkisz, „ciszej nad tą trumną” . Pan już był wicestarostą tegoż powiatu i po przejeciu władzy nikogo nie zwolniliście? Mam wymienic nazwiska i stanowiska. Pan również, ma swój udział w zwolnieniach i pański punkt widzenia (jak obserwuje pańską działaność) to szczególny przypadek zmiany punktu widzenia. A jak został by Pan wiceprzewodniczącym Rady Powiatu czy też wicestarostą gdzie pchał sie Pan bez skrupułów to też wypisywał by Pan takie teksty. Uważa Pan, że jest bez winy i bawi sie Pan w… Czytaj więcej »

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”logika”]Tej ekipie co jak co ale zwalnianie pracowników wychodzi najlepiej .Bo niczym innym jeszcze się nie pokazali.![/quote]Byli jeszcze lepsi, napisałem o tym poniżej. Robili to z bardzo przejrzystych motywów zwalniając pracowników o określonych pogladach politycznych . Minęło raptem miesiąc, jak rozumiem Pan jako człowiek ze wszech miar kompetentny i operatywny w ciagu miesiąca uzdrowił by nawet gospodarkę europejską. Taki powiat to pikuś, dwa trzy dni i „po ptokach”. Pańska wypowiedź to wyłącznie bezmyślna próba interesownego dopieprzenia. Brak w niej argumentów, logiki i rozeznania sytuacji. Ja natomiast mam nadzieję, ze zwolnienia to jedynie część przemyślanego programu naprawczego finansów powiatu. Jeżeli… Czytaj więcej »

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

Pamiętam jak radny Paweł Piasny troszczył się o pracowników starostwa. Jak narzekał na Starostę Kwaśniewskiego na sesjach rady powiatu w obecności związkowców ze Starostwa ,że pracownicy otrzymali niskie podwyżki bo tylko 7 %. I co nagle okazuje się że można zaoszczędzić na pracownikach.Punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.

demostenes
demostenes

Kolejna arogancja władzy.Nowy władca powiatu dokonuje zwolnień podwładnych.Jakimi kieruje się kryteriami, dlaczego ich dokonuje?Próżno pytać.Ot taki kaprys władcy.Jestem Pan Piasny,jestem nowym władcą ,objąłem władzę, to muszę udowodnić sobie i innym, że rządzę, dlatego zwolniłem dziewięciu podwładnych.Od razu zyskam posłuszeństwo i strach u pozostałych podwładnych, będą wiedzieć kto tu rządzi.Nie podam powodów zwolnień, niech się wszyscy lękają, lubię ten strach w oczach podwładnych.Jestem nowym władcą.O tak będę się napawał tym strachem.Nie jestem głupi, włos z głowy nie spadnie tym wszystkim, którzy mają mocne polityczne koneksje.No i co z tego , że są to kiepscy urzędnicy, aroganccy dla mieszkańców, bez pomysłów i… Czytaj więcej »

logika
logika

[quote name=”ja”]Hmmm. Przerost może i był. Ale co z tego – przyjdzie kolejna władza i znów trzeba będzie znaleźć pracę znajomemu/siostrzenicy.. itd Więc wyjdzie na to samo :-|[/quote]

Tej ekipie co jak co ale zwalnianie pracowników wychodzi najlepiej .Bo niczym innym jeszcze się nie pokazali.!

ttttoooorrrraaaa
ttttoooorrrraaaa

Pani Starosto, przecież to Pani w myśl prawa jest gospodarzem naszego powiatu, to dlaczego wszędzie w prasie wypowiada się bufon wice ?. Przeciez to obniża wartość i prestiż Pani stanowiska. Powinna Pani mu się postawic, bo wszyscy mówia, że jest Pani tylko koźliczką ofiarną całej tej koalicji. On niszczy pani wizerunek.

klub -a
klub -a

[quote name=”Radykalny”]Jest lepsze rozwiązanie na przerosty zatrudnienia. Stworzyć niewielkie województwa i w ogóle zlikwidować powiaty. Niezbędne zadania mogą z powodzeniem przejąć gminy, które w wielu przypadkach dublują zadania powiatów. W większych miastach stworzyć delegatury urzędów wojewódzkich z konkretnymi zadaniami. Obawiam się jednak, że w Olkuszu nie byłoby żadnej. Stale zmniejszająca się liczba zatrudnionych w mieście ludzi i spadek znaczenia miasta notowany od wielu lat wyraźnie wskazuje na to, że powiatu w Olkuszu być nie powinno, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce.[/quote] A może po prostu zmienić koncepcję władzy i wzorem tych którym się udało postawić na rozwój gospodarczy… Czytaj więcej »

Mnietek
Mnietek

[quote name=”www.ppp.lll”]W pierwszej kolejności powinni byc zwolnieni wszyscy, którzy mają uprawnienia emerytalne a potem ci co są zbędni bo zostali zatrudnieni na sztuczne stworzone etaty dla znajomych po wyborach. Starostwo nie powinni pracować starzy ludzie jak do tej pory tylko powinno sie wymienic na nowe kadry droga naturalnego ubytku. Wtedy będzie Starostwo z prawdziwego zdarzenia a nie Starostwo-Dziadostwo. Dobre posunięcie, tylko żeby sie nie okazało po paru miesiącach, że na ich miejsce przyszli znajomi starosty lub wicestarosty.[/quote]Tak, masz rację. Starych zagnać do kamieniołomu, albo wywieść na Sybir. Ciebie też jak się zestarzejesz. Chyba,że na starość dostaniesz jakąś dobrze płatną pracę.… Czytaj więcej »

Radykalny
Radykalny

Jest lepsze rozwiązanie na przerosty zatrudnienia. Stworzyć niewielkie województwa i w ogóle zlikwidować powiaty. Niezbędne zadania mogą z powodzeniem przejąć gminy, które w wielu przypadkach dublują zadania powiatów. W większych miastach stworzyć delegatury urzędów wojewódzkich z konkretnymi zadaniami. Obawiam się jednak, że w Olkuszu nie byłoby żadnej. Stale zmniejszająca się liczba zatrudnionych w mieście ludzi i spadek znaczenia miasta notowany od wielu lat wyraźnie wskazuje na to, że powiatu w Olkuszu być nie powinno, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

O czegoś trzeba zacząć… Konarski zaczynał od przyjęć. Ok. 25 ludzi desantu w tym Samoobrona i ludzie Górnickiego . Potem argumentem do zwolnień był przerost zatrudnienia, którego sami byli autorami. Przerost mimo ewidentnie politycznych zwolnień pracowników i przekształcenia niektórych wydziałów w jednostki organizacyjne, rozrastał się i przybrał monstrualne rozmiary. Jeżli tylko na tym działaniu oszczędnościowym by sie skończyło to świadczyło by o braku pomysłu na oszczedności w ogóle. Popatrzmy i poczekajmy. Przy braku pieniędzy w kasie i przewadze zobowiazań zanaleźć źródło oszczędności będzie trudno. Zobaczymy jak nowe władze z tym problemem sobie poradzą. To będzię pierwszy i widoczny sprawdziań ich… Czytaj więcej »

cokol
cokol

Będą przyjmować, ale swoich. Już Piasny o to zadba. Dali małpie brzytwę.

Lenin
Lenin

Skoro zwalniają tzn., że będą przyjmować.

www.ppp.lll
www.ppp.lll

W pierwszej kolejności powinni byc zwolnieni wszyscy, którzy mają uprawnienia emerytalne a potem ci co są zbędni bo zostali zatrudnieni na sztuczne stworzone etaty dla znajomych po wyborach. Starostwo nie powinni pracować starzy ludzie jak do tej pory tylko powinno sie wymienic na nowe kadry droga naturalnego ubytku. Wtedy będzie Starostwo z prawdziwego zdarzenia a nie Starostwo-Dziadostwo. Dobre posunięcie, tylko żeby sie nie okazało po paru miesiącach, że na ich miejsce przyszli znajomi starosty lub wicestarosty.

ja
ja

Hmmm. Przerost może i był. Ale co z tego – przyjdzie kolejna władza i znów trzeba będzie znaleźć pracę znajomemu/siostrzenicy.. itd Więc wyjdzie na to samo 😐

Julian
Julian

Redaktor Przeglądu Olkuskiego napisał artykuł zgodnie z zasadą-niby dobrze zrobiono…bo-” wiadomy jest przerost zatrudnienia w administracji”…ale, chyba źle bo-” może to czysto polityczne posunięcie”.

„Albo się coś komuś za bardzo nie podoba albo za bardzo podoba. I to wychodzi na jedno. Bo jak się komuś za bardzo podoba, to zawsze jest ktoś drugi, komu się to właśnie bardzo nie podoba.”