117 uczniów  olkuskich podstawówek śpiewało najpiękniejsze polskie kolędy podczas miejsko-gminnego Konkursu kolęd i pastorałek, zorganizowanego w olkuskiej „Dwójce”. Gdyby nie to, że rywalizowali o nagrody, mógłby to być całkiem niezły chór. Soliści, duety i instrumentaliści z dziecięcą pasją ukazali prawdziwe piękno świątecznych utworów. Pokazali też, że jest to nadal żywa tradycja, bo wciąż powstają utwory, które mówią o tajemnicy Bożego Narodzenia coraz piękniejszymi słowami i odkrywają na nowo wartość świąt. To był już jedenasty konkurs – niby taki sam jak co roku, a jednak zupełnie inny, bo po raz pierwszy organizowany pod szyldem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu.

Jury nie miało łatwego zadania. Dzieci były dobrze przygotowane do konkursu, i – zdaniem jurorów – poziom rywalizacji był wysoki.  Wybrać najlepszych spośród 117 wykonawców nie było łatwo, tym bardziej gdy jury jest wymagające. Ostatecznie przyznano 12  nagród i 8 wyróżnień.
Wśród uczniów klas I-III najlepszą solistką została Klaudia Pomierna z SP w Zawadzie, a drugie miejsce zdobyła Magdalena Pałka z SP 4.  W kategorii duetów wyróżniono Angelikę Łańko i Elizę Tylibę z SP 3. W kategorii zespołów wokalnych przyznano równorzędne drugie miejsca dla  SP w Zawadzie i SP w Witeradowie, trzecie wyśpiewał zespół z SP 2, a wyróżnienie otrzymał zespół SP 1. Pierwsze miejsce zajął też Daniel Jochymiak, solista ze Szkoły Specjalnej.
W grupie uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Karolina Kocjan, a tuż za nią Rafał Gałka – uczniowie SP 9. Trzecia była Angelika Dybek z SP 5. Wyróżniono też Aleksandrę Pałkę z SP 2 i Aleksandrę Rawicką z SP 3. Najlepszym duetem zostali uczniowie SP 2 – Sonia Skowronek i Oskar Sokołowski, wyróżnienie otrzymał zaś duet z SP w Braciejówce. W kategorii zespołów wokalnych pierwsza była grupa z SP 1, drugie miejsce otrzymała SP w Zawadzie, a wyróżnienia wyśpiewały zespoły z SP 3 i SP 5. Przyznano także wyróżnienie w kategorii instrumentalista – dla Jana Sareckiego z SP 2.
Młodych wykonawców przygotowali do konkursu nauczyciele: Grażyna Sobiecka, Anna Jankowska-Wdowik, Elżbieta Sigeda, Edyta Kwiecień, Małgorzata Osuch, Ewa Grzanka, Jerzy Sobiecki, Urszula Baran, Aleksandra Kula i Małgorzata Bień. Organizatorzy – Edyta Kwiecień, Małgorzata Osuch, Marta Marszałek i Agnieszka Słuszniak-Ziarko – bardzo dziękują wszystkim sponsorom za ufundowanie upominków dla uczestników konkursu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze