omnibus1

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu odbył się ostatni już etap powiatowego konkursu „Omnibus” przeznaczonego dla uczniów klas I – III. W sumie w zmaganiach wzięło udział prawie tysiąc osób  z czterdziestu pięciu szkół z całego powiatu, a w finale o tytuł OMNIBUSA walczyło 18 osób z sześciu gmin.
Tytuł OMNIBUSA klas I powiatu olkuskiego przypadł Gabrieli Kyć z SP w Gołaczewach. Na miejscu drugim i trzecim znalazły się Magdalena Urbańska z SP w Bukowanie i uczennica z SP w Bolesławiu. OMIBUSEM klas drugich został Krzysztof Roś z SP nr 3 Olkuszu, a kolejne miejsca zajęli Emilia Lis z SP w Kwaśniowie i Szymon Barczyk z SP nr 1 w Bukownie. Wśród klas trzecich pierwsze miejsce zajęła Maria Rola z SP nr 9 w Olkuszu, a tuż za nią uplasowali się Filip Moskwa z SP nr 1 w Bukownie i uczennica z SP w Łobzowie.

Konkurs „Omnibus” odbywa się już od jedenastu lat, a w nowej odsłonie został zorganizowany po raz drugi. Patronat nad tegoroczną edycją objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka, a organizatorami były: Barbara Skipiała, Ewa Rendak – Szczerba, Małgorzata Osuch, Joanna Kosmala, Anna Brzezińska przy współpracy Agaty Czerniak i Wandy Skóry.

Tekst nadesłany przez Monikę Skipiałę

omnibus2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze