30. listopada w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu odbył się „Andrzejkowy Maraton Przyrodniczy”. Członkowie działającego w placówce szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody pod opieką Marii Michalik, Jadwigi Soczówki oraz Dagmary Gołąbek w niekonwencjonalny sposób obchodzili w tym roku andrzejki. Zaprosili do zabawy koleżanki i kolegów ze swoich klas, a noc z piątku( 30 listopada) na sobotę (1 grudnia) spędzili w szkole.

andrzejkowa noc 1Spotkanie, bogate w różnorodne formy, minęło szybko. Były filmy i konkursy przyrodnicze, a także tradycyjne wróżby andrzejkowe i dyskoteka. Na sen zostało niewiele czasu. Tylko nielicznym udało się „zmrużyć oko” na materacach rozłożonych wzdłuż szkolnego korytarza.  Punktualnie o siódmej rano „imprezowicze” opuścili mury szkoły. Andrzejki w takiej formie odbyły się po raz pierwszy- może stanie się ona tradycją?

 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w szkole pod opieką SK LOP już od kilku lat odbywają się akcje, takie jak: zbiórka makulatury, czy zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt z olkuskiego schroniska. Tylko od września do końca listopada tego roku szkolnego uczniowie przynieśli 6 ton makulatury, co stanowi nasz swoisty rekord. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu multimedialnego na potrzeby szkoły. Zwierzęta otrzymały od nas aż 60 kg karmy, co świadczy o wrażliwości naszych wychowanków.

 andrzejkowa noc 2andrzejkowa noc 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze