Nasi sportowcy z roku na rok coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na sportowej mapie Polski, Europy, a nawet świata. Sięgając po najwyższe laury, promują jednocześnie powiat olkuski. Postanowiliśmy sprawdzić, który z naszych sportowców cieszy się największą sympatią wśród mieszkańców. 

Redakcje „Przeglądu Olkuskiego” i „Ziemi Olkuskiej” organizują plebiscyt na najpopularniejszego sportowca powiatu. Wybraliśmy reprezentantów różnych dyscyplin, którzy mają na swoim koncie imponujące osiągnięcia. Ważne były dwa kryteria: występowanie w barwach naszych klubów oraz mieszkanie na terenie powiatu.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje starosta olkuski Leszek Konarski. Podczas lutowej Gali Sportu Powiatu Olkuskiego wręczy on okolicznościowy puchar wyłonionemu przez czytelników zwycięzcy. Nagrody niespodzianki zostaną również rozlosowane wśród wszystkich głosujących. Czytelnicy mogą oddawać głosy na stronach internetowych: www.przeglad.olkuski.pl oraz www.sp.olkusz.pl, a także na kuponach konkursowych zamieszczanych w obu tytułach. Kupony można składać w redakcji „Przeglądu Olkuskiego” i Starostwie Powiatowym. 

Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane na łamach obu gazet oraz ich stronach internetowych. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie „Przeglądu Olkuskiego”.

Głosowanie zakończone

 SPORTOWCY (kolejność alfabetyczna)

Paweł Banyś 
(rocznik 1976 r.) czołowy zawodnik IV-ligowej drużyny IKS OLKUSZ. Obrońca, długoletni doświadczony piłkarz, kapitan zespołu. Nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 3 w Olkuszu. Szkoleniowiec – prowadzi grupy młodzieżowe w Olkuszu mające wiele osiągnięć sportowych.


Robert Biegaj 
(ur. 08.09.1984 r. w Jędrzejowie) Wolbromiak. Czołowy judoka Polski, zawodnik UKS Judo Wolbrom, członek kadry narodowej seniorów. Zdobywał tytuły w mistrzostwach Polski młodzieżowych i seniorów. Absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel w SP-1 w Wolbromiu.


Bartosz Duda
(ur. 24.08.1993 r.) lekkoatleta MOSiR Bukowno (UKS „Kusy”). Mieszka w Bukownie. Wicemistrz województwa małopolskiego w biegu na 800m juniorów młodszych 2.02.63, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych w Zamościu. Zwycięzca biegów ulicznych w Skawinie,Skotnikach,Rudzach, Chrzanowie.
Trener Grażyna Kowina-Świderek. Bartosz jest uczniem I klasy LO nr 4.


Sławomir Duda
(ur. 02.08.1989 r. w Olkuszu) piłkarz II-ligowego Przeboju Wolbrom. Bramkostrzelny pmocnik. Wychowanek IKS Olkusz. Student pierwszego roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zawodnik powołany na konsultacje kadry Polski do lat 21.


Tomasz Flis
Lekkoatleta, biegacz LKS ”Kłos” Olkusz. Czołowy zawodnik w Polsce w biegach na 800 i 1500 m młodzieżowców lat 22. Absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olkuszu.


Marta Górska
(ur. 25.02.1986 r. w Olkuszu) Piłkarka ręczna SPR Olkusz – prawoskrzydłowa. Ukończyła II LO w Olkuszu, obecnie studentka IV roku AWF Katowice. W piłkę ręczną gra od 2000 roku – najpierw w drużynach szkolnych Katarzyny Polak, a od 2004 roku w barwach olkuskiego Kłosa. Przez 3 lata była kapitanem tej drużyny. W 2007 roku weszła wraz z zespołem do I ligi, a w 2009 roku – do ekstraklasy.


Bartłomiej Kaczmarczyk
Rocznik 1980, Olkuszanin. Doświadczony piłkarz IV-ligowej drużyny IKS OLKUSZ. Obrońca, ma za sobą także występy w Przeboju Wolbrom.


Bartosz Karoń
Lat 19, lekkoatleta IKS Olkusz. Wicemistrz Polski na dystansie 8 km w górskich MP juniorów w stylu alpejskim (Miedzygórze). Finalista Mistrzostw Świata w biegach górskich na dystansie 8,8 km we Włoszch, gdzie zajął 24 miejsce. Mistrz okręgu małopolskiego juniorów na 1500 m i 3000 m oraz finalista mistrzostw polski juniorów w Słupsku na 5000 m. Uczeń III-klasy II LO w Olkuszu Trener Kazimierz Chechelski.


Piotr Kasprzyk
(ur. 18.04.1975 r.) piłkarz, kapitan V-ligowej Spójni Osiek. Wcześniej występował w barwach Unii Jaroszowiec i Przeboju Wolbrom. Przez kolegów z drużyny postrzegany jako bardzo ambitny, wartościowy zawodnik, dotrzymujący słowa – zwłaszcza jeśli chodzi o strzelanie bramek. Jeden z najlepszych piłkarzy w lidze. Gra na pozycji środkowy pomocnik.


Patryk Kiczyński
(ur. 14.08.1989 r. w Katowicach) mieszka w Olkuszu. Piłkarz II-ligowego Przeboju Wolbrom. Obrońca – 1 strzelony gol. Wychowanek KS Olkusz. Ma za sobą występy w kadrze Małopolski do lat 19. Absolwent II LO w Olkusz. Student pierwszego roku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Julia Kurowska
(ur. 2.01.1993 r.). Uprawia kolarstwo górskie, uczestniczka zawodów: Maraton MTB (ang: bike-marathon). W 2009 roku zwyciężczyni Mio FujiFilm Bikemaratonie w kategorii K0 (dystans ok. 60 km): 29 sierpnia w Jakuszycach, 19 września w Karpaczu i 3 października w Polanicy Zdroju. Startowała trzy razy, trzy razy wygrała. W klasyfikacji generalnej zakończonego sezonu kolarskiego Julia Kurowska uplasowała się na czwartym miejscu w kraju. Mieszka w Porębie Dzierżnej (gmina Wolbrom), jest uczennicą II klasy Zespołu Szkół w Wolbromiu. Startując w teamie Felt-Montan Stal Gliwice-Wolbrom.


Aleksandra Lach
(ur. 2.01.1995 r.) Szachistka, kadrowiczka, wicemistrzyni świata juniorów w roku 2009. Najbardziej utytułowana olkuska szachistka, reprezentantka klubu LKS KŁOS „Czarny Koń” Olkusz. Już jako pięciolatka zdobyła Mistrzostwo Polski przedszkolaków, zdobywając ten tytuł trzykrotnie. W 2007 r. zdobyła w Ustroniu tytuł mistrzyni Polski do lat 12. Ola wywalczyła w Iraklionie brązowy medal mistrzostw świata juniorek do lat 10, rok później zajęła II miejsce w Belfort na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej, zaś w 2006 zdobyła w Batumi tytuł wicemistrzyni świata do lat 12. Posiada także tytuł mistrzyni i wicemistrzyni kontynentu. Posiada tytuł mistrzyni FIDE, który otrzymała w 2007 r.


Damian Malski
(ur. 6.07.1992 r. w Olkuszu). Gra w badmintona. Zdobył II miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski Juniorów młodszych (Suwałki), finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski), medalista i zwycięzca wielu turniejów krajowych. Zawodnik: ”UKS Spartakus” – Niepołomice (5 lat). Uczeń II LO w Olkuszu.


Anna Nowak
(ur.13.05.1997 r.) Łuczniczka UKS ” DIANA” w Wolbromiu. Uczennica VI klasy SP-2 w Wolbromiu. Łucznictwo uprawia od trzech lat. Tegoroczne osiągnięcia to:
I – miejsce w halowych zawodach okręgowych w Dąbrowie Tarnowskiej, I – miejsce Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych  Zakrzew – Radom, I – miejsce Małopolskie Mistrzostwa w Dobczycach, I – miejsce o Puchar Wsi Krakowskiej w Zabierzowie,
I – miejsce Ogólnopolski Turniej Lajkonika w Krakowie, III- miejsce Ogólnopolskie Zawody Łucznicze w Kielcach. Od dwóch lat  Ania Nowak plasuje się w czołówce okręgu małopolskiego w łucznictwie. Jej trenerem jest Bolesław Pluta.

Ola Papaj
Judo, (rocznik 1991 r.) mieszka w Brzozówce. Reprezentuje UKS Judo Wolbrom, absolwentka ZS w Wolbromiu. Studentka AGH w Krakowie. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w 2007 roku i brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów oraz Pucharu Polski seniorów w 2008 roku. W Mistrzostwach Polski seniorów zajęła 7 miejsce. Członkini kadry narodowej.


Mateusz Piotrowski 
(ur. 15.05.1992  r. w Olkuszu) – tenisista. Uczeń II LO w Olkuszu. Zawodnik klubu „Mostostal”Zabrze. Tenis ziemny uprawia od 7 roku życia. Członek kadry narodowej od roku 2004. W czerwcu 2009 roku w Poznani zajął pierwsze miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów w grze pojedynczej. Brązowy medalista MP 2009 w Częstochowie oraz członek „srebrnej” zespołu MP.


Jarosław Rak
(ur. 11 lutego 1976 r. w Wolbromiu) kapitan II-ligowego Przeboju Wolbrom, dyrektor klubu. Doświadczony zawodnik: Przemsza Klucze, Bolesław Bukowno, CKS Czeladź, Włókniarz Kietrz, Zagłębie Sosnowiec. Od lat najskuteczniejszy Przeboju, król strzelców IV i III ligi. Mieszka w Kluczach.


Damian Socha
(ur.1986 r.) Siatkarz. Od 2002 roku zawodnik LKS-u Kłos Olkusz, z roczną przerwą na grę w II-ligowym Okocimskim Brzesko. Na parkiecie występuje jako przyjmujący z atakiem. Jego największym atutem jest bardzo dobra zagrywka oraz ambicja i wola walki. Ma licencjat z wychowania fizycznego, obecnie studiuje pedagogikę,


Ewelina Szczerbińska 
(ur. 1.10. 1987 r. w Olkuszu) piłkarka ręczna SPR Olkusz (obrotowa lub rozgrywająca). Mieszka Dłużcu. Absolwentka II LO w Olkuszu, obecnie studentka III roku Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach (wychowanie fizyczne). Przygodę ze sportem zaczynała od lekkoatletyki i piłki nożnej. Przeszła pomyślnie testy w ekstraklasowym klubie futbolowym Czarni Sosnowiec Ostatecznie zdecydowała się na piłkę ręczną. Od 2004 roku jest szczypiornistką w LKS Olkusz. W 2007 roku weszła wraz z zespołem do I ligi, a w 2009 roku do ekstraklasy.


Monika Twarowska
(ur. 1.03.1983 r. piłkarka ręczna  SPR Olkusz, lewoskrzydłowa. Absolwentka AWF w Katowicach, nauczycielka wf w ZS nr-4 w Olkuszu, trenerka II klasy.
Zawodniczka: MKS Skałka Świętochłowice, MKS Zryw Chorzów, KPR Ruch Chorzów, LKS Kłos Olkusz, SPR Olkusz. W Olkuszu od 2006 roku. W 2009 r. wraz z zespołem awansowała do ekstraklasy.

Głosowanie zakończone.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nk-klasowicz
nk-klasowicz
12 lat temu

Robert BIEGAJ

liiiśćććuu
liiiśćććuu
12 lat temu

p.robert biegaj !

mistrz
mistrz
12 lat temu

Robert Biegaj

powiat
powiat
12 lat temu

Robert Biegaj ! Najlepszy : ) Głosujcie !!!!!!!

Tylkoo Przebój
Tylkoo Przebój
13 lat temu

RAK RAK JAREK RAK !!!!!!! 8)

Wolbromianin
Wolbromianin
13 lat temu

Z tego co wiem to nie ma klubu mtb w wolbromiu, więc jakim cudem jeździ w nim ta Kurowska, są zawodnicy z klubu z Kęt startujący o wiele dłużej i również odnoszący sukcesu. Szkoda, że o nich nikt nie wspomina.

psina
psina
13 lat temu

Julia Kurowska

Antek Balacha
Antek Balacha
13 lat temu

😀 Julia Kurowska. :sigh: 🙄 😕 😳

Aga
Aga
13 lat temu

Bartek Karoń oczywiście . ;]

Paczek
Paczek
13 lat temu

Oczywiscie Bartek :D. Chlopaka czeka wielka przyszlosc ;p

Kibic Piłkarski
Kibic Piłkarski
13 lat temu

Głosuję na Jarosława Raka, pozdrawiam

M.TERESA
M.TERESA
13 lat temu

Robert Biegaj

Fabregas
Fabregas
13 lat temu

Jarek Rak jest najlepszy!!!

kade
kade
13 lat temu

Damian Socha najlepszy! Głosujcie!

balou
balou
13 lat temu

Ale zabrakło mojego faworyta!!! A jest nim … ŁUKASZ KMITA

lolek
lolek
13 lat temu

Robert Biegaj!!! 😀

Robert
Robert
13 lat temu

jaroslaw rak juz ma swoja wypracowana pozycje trzeba innym dac szanse:P

Klaudia
Klaudia
13 lat temu

Ewelina Szczerbińska Glosujcie Na Niom 8) 🙂 Bładgam

wojtek
wojtek
13 lat temu

[quote name=”wojtek”]Patryk Kiczyński jest najlepszy chodz nie grał prawie całą runde z powodu kontuzji[/quote]
🙂 😉 8) 😐 :-* 😳

wojtek
wojtek
13 lat temu

Patryk Kiczyński jest najlepszy chodz nie grał prawie całą runde z powodu kontuzji

ZIOMEK
ZIOMEK
13 lat temu

Głosujcie na któregoś z piłkarzy PRZEBOJU!!!!

Frugo
Frugo
13 lat temu

Bartuś Karoń!!

Filip
Filip
13 lat temu

Co wy wgl gadacie..? 😕 Jarek Rak najlepszy, głosujcie 🙂

Filip
Filip
13 lat temu

[quote name=”Filip”]Julia Kurkowska jest LUX!!!!!!! :lol:[/quote]
*Kurowska

Filip
Filip
13 lat temu

Julia Kurkowska jest LUX!!!!!!! 😆

DYLAN
DYLAN
13 lat temu

MASZ RACJE MŁODA 😉

KAMILKA
KAMILKA
13 lat temu

MASZ RACJE MŁODA DAMIAN IS THE BEST 😉

KAMILKA
KAMILKA
13 lat temu

DAMIAN MALSKI RZĄDZI :-*

juza
juza
13 lat temu

Bartek Karoń 😀
popieram Patkę ! 😀

Patka
Patka
13 lat temu

BARTEK KAROŃ! Nie ma lepszego od BARTKA naszego! 🙂

sheba
sheba
13 lat temu

Tomasz Flis 🙂 FLISIU – super sportowiec OJ!!!! POSYPIA SIĘ MEDALE 🙂 !!!-

Domi
Domi
13 lat temu

Ola Papaj!!!!! mistrz!