Olkusz

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, SPR-Olkusz powrócił do organizacji corocznego “Charytatywnego Turnieju Gwiazdkowego”: w tym roku wydarzenie skupiało się na podopiecznych Kawiarenki “Pod Parasolem”, czyli realizowanej przez stowarzyszenie “Res Sacra Miser” placówki wsparcia dla dzieci z terenu powiatu olkuskiego.

W sobotę 17 grudnia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu niestety nie doszło do zaplanowanego starcia sportowego pomiędzy szczypiornistkami ze Srebrnego Miasta i Jeleniej Góry, gdyż warunki pogodowe uniemożliwiły spotkanie obu drużyn. Na szczęście, organizatorzy zaradzili temu w fenomenalny sposób, jako że na parkiecie stanęły przeciwko siebie aktualna reprezentacja SPR-u Olkusz oraz ich młodsze koleżanki z klubu, które swoją grą pokazały, że przyszłość olkuskiej piłki ręcznej jest w naprawdę dobrych rękach.

Oprócz meczu, zgromadzeni na hali widzowie mogli również obejrzeć m.in. popisy freestyle football w wykonaniu Macieja Kryski, występ wokalno-taneczny zespołu “Młode Zedermanki” czy akrobacje autorstwa podopiecznych UKS-u Korony Olkusz. Na zakończenie, trener akrobatów Oliwier Lipa dał ponadto zapierający dech w piersiach popis swoich umiejętności na Kole Cyrkowym.

Najważniejszym punktem programu były jednak odbywające się w przerwach meczu oraz pomiędzy występami artystycznymi licytacje: uzyskany z nich przychód przeznaczony był bowiem na wsparcie Kawiarenki “Pod Parasolem”.

Wśród przedmiotów przeznaczonych do licytacji znalazły się chociażby takie fanty, jak piłki i koszulki podpisane przez graczy PKO BP Ekstraklasy, dlatego nic dziwego, że ceny niektórych z nich dochodziły do nawet 1 000 złotych.

Po części artystycznej, przyszedł czas by policzyć zebrane pieniądze: wszyscy zaangażowani w akcje nie kryli radości, gdy ogłoszono, że zebrana kwota wyniosła aż 12 338 złotych.

Gratulujemy sukcesu zarówno organizatorom, jak i zwycięzcom licytacji.

Wydarzenie odbyło się we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser”, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Stowarzyszeniem „Zederman” oraz IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu.

Mikołaj

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, SPR-Olkusz powrócił do organizacji corocznego “Charytatywnego Turnieju Gwiazdkowego”: w tym roku wydarzenie skupiało się na podopiecznych Kawiarenki “Pod Parasolem”, czyli realizowanej przez stowarzyszenie “Res Sacra Miser” placówki wsparcia dla dzieci z terenu powiatu olkuskiego.
Zdjęcia: Mikołaj
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze