Olkusz

W poniedziałek miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni komputerowej, w której, dzięki zaangażowaniu Omenaa Foundation, dzieci mogą się od teraz cieszyć nowymi komputerami, służącymi zarówno do nauki, jak i rozrywki.

W oficjalnym przecięciu czerwonej wstęgi do drzwi pracowni komputerowej wzięła udział dyrektor placówki Dominika Sobera-Goc, przedstawicielka fundacji Omenaa Foundation Katarzyna Jezierska, główna sponsorka Katarzyną Bucką z firmy j-labs oraz Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

Remont sali trwał około miesiąca i, poza wyposażeniem sali w meble i 9 komputerów, obejmował także renowację ścian, wykładzin i podłogi. Do tej pory podopieczni ośrodka korzystali z używanych laptopów: „Dzieci będą mogły usiąść, założyć słuchawki i skontaktować się ze swoim korepetytorem. Bardzo dziękujemy fundacji, bo na pewno podniesie się standard i jakość zajęć.” mówi dyrektor powiatowego domu dziecka „Pomocna Dłoń” Dominika Sobera-Goc.

Stała współpraca z Omenaa Foundation

„Możemy wspólnie robić rzeczy, które są ważne. Możemy dawać szansę i możliwości edukacyjne. Mam nadzieję, że pracownia będzie służyć tym młodym ludziom i będą oni mieli okazję odkrywać dzięki niej świat, uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje umiejętności.” dodała dyrektor fundacji Katarzyna Jezierska. „Planujemy w przyszłości objąć stałym wsparciem placówki w Olkuszu.” – zapewnił z kolei główny koordynator tego projektu, czyli Łukasz Dobrzyński, który odpowiada w fundacji właśnie za domy dziecka.

Uroczystemu wydarzeniu towarzyszył ponadto tort, prezenty od firmy j-labs oraz nieschodzące uśmiechy z twarzy najmłodszych. Dzieci dostały również zaproszenie na kolonię, która zostanie w całości sfinansowana przez Omenaa Foundation: dzięki temu wsparciu, w wakacyjnym wyjeździe weźmie udział 30 dzieciaków.

Karolina Potok0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze