chodnik klucze jaroszowiec

Mieszkańcy Klucz i Jaroszowca będą mogli bezpiecznie poruszać się pieszo pomiędzy swoimi miejscowościami. Powiat zamierza zbudować tam szlak pieszo – rowerowy, na co otrzymał unijne dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Główną część inwestycji stanowi budowa kilometrowego chodnika z kostki brukowej, który połączy Klucze i Jaroszowiec. Na około 200-metrowym odcinku w Kluczach chodnik o szerokości 2 metrów będzie zlokalizowany bezpośrednio przy krawędzi jezdni. W dalszej części prowadzącej przez las trotuar o szerokości 1,5 metra znajdzie się za poboczem.

chodnik klucze jaroszowiec 2

W Jaroszowcu planuje się wykonanie zatoki autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Leśną. Zatoka o długości 20 metrów i szerokości 3 metrów będzie mieć nawierzchnię z kostki granitowej.

Całkowite koszty zadania zgodnie z kosztorysem inwestorskim wynoszą 399 944,59 złotych. Wysokość unijnego dofinansowania to 254 484 złotych, co stanowi 63,63 proc. wartości zadania.

 chodnik klucze jaroszowiec 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pirat drogowy
pirat drogowy
6 lat temu

Czy taniej jest wybudować dróżkę asfaltową zamiast kostki? A dwa: kto to będzie odśnieżał w zimie, Jaroszowiec / Klucze czy może jakiś jeleń?

Młody
Młody
6 lat temu

Czy ten chodnik to w ramach „umowy śmieciowej” będzie wykonywana ?

raf
raf
6 lat temu

[quote name=”cebulorz”]przecież jest droga w lesie ,równoległa do drogi .wychodzi pod kościołem w jaroszowcu.tylko w nocy to strach trochę[/quote]
no to właśnie ta leśna ścieżka będzie dostosowana do jazdy na rowerze i bezpiecznego przejścia pieszo. Teraz to przejazd tylko dla rowerów terenowych i młodych ludzi a tu chodzi aby jak wszędzie w cywilizowanym świecie była porządna i bezpieczna droga nie tylko dla samochodów. Bardzo dobry pomysł i mam nadzieje początek budowy siatki dróg pieszo rowerowych w powiecie.

cow
cow
6 lat temu

[quote name=”Młody”]Zrozumiałbym ścieżkę rowerową, ale chodnik … pies z kulawą nogą chodził tam będzie a za kilka lat trawą pomiedzy kostką porośnie …[/quote]
.. szlak pieszo – rowerowy ..

cebulorz
cebulorz
6 lat temu

przecież jest droga w lesie ,równoległa do drogi .wychodzi pod kościołem w jaroszowcu.tylko w nocy to strach trochę

Młody
Młody
6 lat temu

Zrozumiałbym ścieżkę rowerową, ale chodnik … pies z kulawą nogą chodził tam będzie a za kilka lat trawą pomiedzy kostką porośnie …