paragraf-blacha

Zniknął motorower
31 sierpnia. Za nieuwagę zapłacił mieszkaniec Niesułowic. Mężczyzna zostawił otwarty garaż na swojej posesji przy ulicy Galicyjskiej, co wykorzystali nieustaleni złodzieje i ukradli motorower o wartości 1,5 tys. złotych.

Na „podwójnym gazie”
31 sierpnia. 2,9 promili alkoholu we krwi miał 50-letni mieszkaniec Małobądza zatrzymany za jazdę po pijanemu. Patrol policji zatrzymał mężczyznę na drodze krajowej w gminie Bolesław, gdy kierował volkswagenem golfem. Na tym nie koniec. Wobec zatrzymanego sąd już wcześniej orzekł zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Skok na sklep
3 września. Nieznani sprawcy włamali się do sklepu przy ulicy 1 Maja w Wolbromiu. Do środka dostali się, wybiwszy szybę w oknie. Ukradli pieniądze, papierosy, alkohol oraz karty zasilające telefony komórkowe. Straty w ustaleniu.
Kradzież na zapleczu
4 września. Pieniądze i wszystkie dokumenty straciła pracownica restauracji przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Nieznany złodziej ukradł jej torebkę z otwartego pomieszczenia zaplecza. Poszkodowana, mieszkanka Domaniewic, straciła prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta, dowód osobisty, dwie karty bankomatowe oraz inne drobne przedmioty. Kobiecie skradziono też gotówkę – 620 złotych.
Złodziej i wandal
4 września. Na prawie tysiąc złotych wycenił straty mieszkaniec Olkusza, któremu okradziono i uszkodzono samochód. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym parkingu przy ulicy Strzelców Olkuskich. Nieznany sprawca, po przecięciu kabla, ukradł z volkswagena golfa antenę CB radia, zaś używając ostrego narzędzia, porysował lakier i rozbił lusterko.
Okradli masarnię
4 września. O znacznych stratach mówi właściciel zakładów mięsnych przy ulicy Pompka w Wolbromiu. Nieznani sprawcy włamali się do biurowca firmy. Sforsowali nawet zabezpieczenia szafy pancernej i zabrali z niej całą gotówkę.
Nic nie zginęło
4 września. Nieustaleni osobnicy włamali się do pomieszczeń administracyjnych  na terenie kopalni dolomitu w Jaroszowcu. Do środka dostali się po wyważeniu okna. Następnie wyłamali drzwi do kolejnych pomieszczeń. Złodzieje usiłowali też otworzyć sejf, jednak nie osiągnęli celu.
Zniknęły fotele
5 września. Nieustaleni złodzieje włamali się do forda zaparkowanego przy jednej z posesji w Troksie. Po wyłamaniu zamków ukradli ze środka pojazdu pięć foteli samochodowych i radioodtwarzacz. Właściciel wycenił straty na 3 tys. zł.
Odjechali motorami
5/6 września. Dwa nowoczesne motocykle skradziono z garażu przy ulicy Sławkowskiej w Bukownie. Policja poszukuje sprawców włamania.
Spłoszył złodziei
5 września. Tylko własnej czujności mieszkaniec Żurady zawdzięcza to, że nie został okradziony. Do jego garażu włamali się złodzieje. Na szczęście, spłoszeni, nie zdołali nic ukraść. 
„Na pasówkę” do autobusu    
6 września. Radio CB, radioodtwarzacz i wzmacniacz zniknęły z autobusu zaparkowanego przy ulicy Mickiewicza w Olkuszu. Nieustaleni włamywacze dostali się do środka pojazdu, prawdopodobnie przy użyciu dorobionego klucza. Właściciel, mieszkaniec Racławic, wycenił straty na 450 złotych.
Kradli na cmentarzu
7 września. Do kradzieży doszło na cmentarzu przy ulicy Głównej w Bolesławiu. Nieustaleni osobnicy ukradli elementy boczne pomnika. Właściciel, zakład kamieniarski z Krzykawy, wycenił straty na tysiąc złotych.
Okradli mieszkanie
7 września. Nieustaleni osobnicy okradli mieszkanie przy ulicy Korczaka w Olkuszu. Do środka dostali się, wyłamawszy wkładkę zamka w drzwiach wejściowych. Ukradli 1,5 tys. złotych, aparat fotograficzny, zegarek oraz złotą i srebrną biżuterię. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, stracił łącznie 6 tysięcy złotych.
Potrącił rowerzystę
8 września. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, potrącony przez auto, mieszkaniec Trzebini. Do wypadku doszło na ulicy Bukowskiej w Bukownie, gdy kierujący toyotą 26-letni mieszkaniec Jaworzna najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Poszkodowany, 42-letni mężczyzna, trafił z obrażeniami wielu narządów do szpitala w Sosnowcu.
Po gotówkę i sprzęt
8 września. Ogromne straty poniosła właścicielka domu przy ulicy Głowackiego w Olkuszu. Złodzieje dostali się na jej posesję, wyważywszy drzwi wejściowe. Ukradli 45 tysięcy złotych, 5,5 tys. dolarów, dwie kamery, aparat fotograficzny oraz dwa złote pierścionki.
„Na bani” za kółkiem
8 września. Poważne konsekwencje czekają 23-letniego mieszkańca Olkusza, który kierował autem po pijanemu, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Policjanci zatrzymali go na ulicy Jasnej, gdy jechał polonezem. We krwi miał półtora promila alkoholu.
Samochodowy wandal
8 września. W ręce policji wpadł 56-letni olkuszanin, który używając nieustalonego narzędzia, uszkodził kilka aut zaparkowanych przy ulicy Na Skarpie w Olkuszu. Na razie szkody zgłosili właściciele trzech samochodów, policja szuka kolejnych poszkodowanych.
11 niewypałów
8 września. W kompleksie leśnym przy ulicy Malinka w Kluczach odnaleziono 11 niewybuchów pocisków artyleryjskich. Niebezpieczne znaleziska pochodzą najprawdopodobniej z okresu drugiej wojny światowej. Niewypały zabezpieczyli policjanci, do czasu przybycia saperów z Krakowa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze