pieniądze

Powiat olkuski podpisał umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie prac termomodernizacyjnych w trzech szkołach: I LO, ZS nr 3 i ZS nr 4. Przetarg na inwestycję został właśnie ogłoszony.

Jak już informowaliśmy, w ramach projektu zaplanowano nie tylko termomodernizację trzech obiektów. Zakres robót obejmuje również w części wymianę stolarki okiennej, odwodnienie, wymianę centralnego ogrzewania, instalację oświetlenia LED, montaż paneli fotowoltaicznych na dachach tych szkół.

– Infrastruktura szkolna jest jednym z naszych priorytetów. Potrzeby w tym zakresie są ogromne, ale systematycznie poprawiamy stan szkolnych obiektów. Cieszę się, że podpisaliśmy już umowę na unijne dofinansowanie. Dziękuję wszystkim pracownikom starostwa zaangażowanym w ten projekt. Pozostałe szkoły nie pozostaną bez naszego wsparcia. W najbliższej przyszłości będziemy inwestować w kolejne placówki – mówi starosta Paweł Piasny.

Dotacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 została przyznana w maksymalnej kwocie 3 983 931,39 złotych. Całkowity koszt inwestycji to 6 mln 800 tys. złotych.
Prace będą wykonywane w przyszłym roku i częściowo w 2019.

Fot. fotolia.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
4 lat temu

Panie Prezesie OSM,
idzie kolejna zima a moje mieszkanie ciągle ocieplenia nie ma … dwa już razy rusztowania były przywożone i rozkładane, wszystko dwa razy styropianem zasypane a do pełnego ocieplenia tych kiludziesięciu metrów daleko …