Wolbrom

Jak informuje serwis internetowy Gminy Wolbrom: „Przejęcie w 2015 r. od Stowarzyszenia OSP Wolbrom prawa własności do gruntu, na którym stoi remiza budowana od lat przy ul. Piłsudskiego oraz połowy majątku, utorowało drogę Gminie do aplikowania o środki zewnętrzne na podjęcie wyczekiwanych prac inwestycyjnych w budynku remizy i jego otoczeniu”.

W ubiegłym roku Gmina Wolbrom z powodzeniem aplikowała o środki z konkursu pn. „Małopolskie OSP 2021” i Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową w wysokości 60 tys. zł. z przeznaczeniem dla jednostki OSP Wolbrom na kontynuację prac budowlano – remontowych. Po dołożeniu do tej puli przez Gminę Wolbrom kolejnych 70 tys. zł. pod koniec 2021 r. udało się zmodernizować część bojową budowanej remizy, gdzie przygotowano miejsce garażowe na dwa samochody gaśnicze.

Trochę już podstarzały, bo jego budowa trwa od roku 2000, „nowy” piękny budynek wolbromskiej OSP przy ul. Piłsudskiego wciąż czeka na ostateczne wykończenie i pełne wykorzystanie zaprojektowanego z rozmachem potencjału. Strażakom i sympatykom lokalnej OSP zależy na tym szczególnie, bowiem stara remiza od dawna nie spełnia warunków niezbędnych do pełnienia swojej funkcji, a jednostka chciałaby działać prężnie i w sposób jak najbardziej profesjonalny. Dodatkowo w ostatnich dniach w niezagospodarowanej, dostępnej powszechnie części budynku… doszło do wybuchu pożaru, który na szczęście udało się strażakom sprawnie ugasić i uniknięto poważniejszych strat.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze