Bukowno

W dniu 17 stycznia bieżącego rok, w wieku 66 lat, zmarła śp. Ewa Wolska. Była animatorką kultury i wieloletnią Dyrektor Miejskich Ośrodków Kultury w Bukownie oraz w Sławkowie. W latach 2002-2006 piastowała stanowisko Burmistrza Miasta Bukowno. W kolejnej kadencji samorządowej była zaś Radną tamtejszej Rady Miejskiej.

Ewa Wolska była pierwszym burmistrzem Bukowna wybranym w wyborach powszechnych. Stanowisko to piastowała w latach 2002-2006. Po zakończeniu kadencji burmistrza Ewa Wolska została wybraną radną V kadencji Rady Miejskiej w Bukownie.

Jak poinformowały władze Bukowna, wśród licznych osiągnięć śp. Ewy Wolskiej wymienić należy m.in.: adaptację budynku byłego przedszkola przy ulicy Kolejowej na Centrum Kultury im. Jana Pawła II, uruchomienie w Centrum Kultury Gminnego Centrum Informacji, budowę tzw. obwodnicy łączącej ulice: Borowską i Mostową, termomodernizację Filii MOK w Wodącej, utwardzenie placu przy Urzędzie Miejskim, doprowadzenie do uchwalenia w 2005 roku Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, rozpoczęcie procedur komunalizacyjnych dla terenów przeznaczonych później pod Strefę Aktywności Gospodarczej oraz organizację Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego i rodzinnego rajdu rowerowego w Bukownie. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze