zdrowie-sluchawki

Zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili do naszej redakcji z pytaniem, co dalej z ośrodkiem zdrowia w Bolesławiu, prowadzonym przez olkuski SP ZOZ. Spółka Promed, wynajmująca pomieszczenia na świadczenie usług podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w Bolesławiu, wypowiedziała umowę ZOZ – owi. Dyrekcja ZOZ – u zapewnia, że ośródek pozostanie w tym samym lokalu.

O dalsze losy ośrodka pytał starostę jeszcze w lutym radny Marcin Cockiewicz. Starosta Jerzy Kwaśniewski wyjaśniał, że zaraz po otrzymaniu informacjo o wypowiedzeniu umowy najmu lokalu w Bolesławiu zwrócił się z prośbą do wójta gminy Bolesław o pomoc w znalezieniu odpowiedniej, nowej siedziby na dalszą działalność ośrodka. – Równocześnie na wniosek dyrektora ZOZ – u 10 stycznia doszło do spotkania z właścicielami spółki Promed. Proponowaliśmy opuszczenie budynku do końca tego roku. Ostatecznie nie uzgodniono wspólnego stanowiska – czytamy w odpowiedzi starosty na pytanie radnego.

W międzyczasie władze powiatu oglądały inne pomieszczenia, w których można by prowadzić działalność leczniczą. – Pierwszy wizytowany obiekt to budynek Gminnej Spółdzielni w Olkuszu, przy ul. Głównej w Bolesławiu. Przedstawione pomieszczenia ze względu na zły stan techniczny, a tym samym na bardzo wysokie koszty koniecznej adaptacji, nie spełniały wymogów do prowadzenia działalności medycznej. Kolejny wizytowany obiekt został wskazany przez pracowników POZ w Bolesławiu. Aktualnie jest w nim prowadzona działalność handlowa. W trakcie wizyty stwierdzono, że ze względu na zbyt małą powierzchnię lokalu i usytuowanie na dwóch kondygnacjach nie ma możliwości przeniesienia działalności ośrodka zdrowia w dotychczasowych ramach. Biorąc pod uwagę koszt adaptacji lokalu i czas na jej realizację, oferta nie jest możliwa do przyjęcia. Na kolejnym spotkaniu z właścicielami spółki Promed po długotrwałych negocjacjach ustalono, że ostatecznym terminem opuszczenia lokalu będzie 31 lipca tego roku. Do chwili obecnej poszukujemy lokalu spełniającego odpowiednie wymogi – wyjaśniał wówczas starosta Kwaśniewski.

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora ZOZ – u Mariusz Łaskawca, ośródek nie zostanie przeniesiony. – Najważniejsze, żeby pacjenci mieli zapewnioną podstawową opiekę medyczną. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że po 1 sierpnia POZ nadal będzie działać w tej samej siedzibie, czyli przy ul. Laskowskiej 4 – twierdzi dyrektor Łaskawiec.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze