Olkusz

Uliczne oświetlenie to ostatnio temat często poruszany na naszych łamach. Po problemach z wyłączaniem lamp w nocy w ramach oszczędności oraz latarniami świecącymi w dzień, nasi Czytelnicy zgłosili interwencję dotyczącą tym razem całkowitego braku oświetlenia na olkuskim osiedlu przy ul. Skalskiej. 

Mowa dokładnie o okolicy pięciu bloków: nr 17, 18, 19, 20 oraz 21. Mieszkańcy twierdzą, że od czasu, gdy część oświetlenia w mieście jest wyłączana na noc, lampy w tym rejonie nie świecą w ogóle, natomiast pozostała część osiedla jest już oświetlona: „Niedawno na parkingu w tej okolicy doszło do kradzieży katalizatorów. Coraz wcześniej robi się ciemno, strach wyjść po zmroku. Chodzi nam zwłaszcza o dzieci, które popołudniami chodzą na różne zajęcia, a w tych egipskich ciemnościach jest po prostu niebezpiecznie” – denerwują się mieszkańcy interweniujący w naszej redakcji.  

Czym jest spowodowany całkowity brak oświetlenia w tej części Osiedla Skalskie i kiedy lampy będą znów świecić? – z takimi pytaniami zwróciliśmy się do olkuskiego magistratu.

„W regionie ul. Skalskiej na sieci należącej do Tauronu pojawiła się awaria. Z informacji uzyskanych w Tauronie wynika, że została już usunięta. Niestety okres zimowy to wzmożony okres występowania awarii oświetlenia, stąd wynika większa liczba interwencji w tym zakresie. Także w związku z obowiązującymi wszystkie samorządy ograniczeniami zużycia energii elektrycznej czasem okazuje się, że dokonywane w tym zakresie modyfikacje na kilkudziesięcioletnich sieciach energetycznych wiążą się z pojawieniem dodatkowych usterek. Przypominam, że awarie oświetlenia najlepiej zgłaszać pod numerami telefonu 32 626 01 57 lub 991, wówczas są one od razu przekazywane do osób odpowiedzialnych za usuwanie awarii” – odpowiada rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

>

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze