Codziennie słyszymy o nowych zachorowaniach na koronawirusa. Szczęśliwie w Olkuszu dotychczas nie odnotowano żadnych potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19, jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy zachowywać szczególnych środków ostrożności.

Dlatego – w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – podjąłem decyzję o odwołaniu wydarzeń artystycznych i sportowych, zajęć dodatkowych oraz warsztatów, zaplanowanych w terminie do końca marca przez miejskie instytucje na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Nowe terminy będą uzgadniane z ich organizatorami oraz podawane do publicznej wiadomości. Podobną rekomendację kieruję w stronę prywatnych inicjatorów wydarzeń i imprez.

Moja decyzja uzupełnia – przekazane wcześniej – decyzje rządu o bezterminowym odwołaniu imprez masowych, a także o zamknięciu wszystkich żłobków, klubów dziecięcych, szkół, przedszkoli, klubów seniora, placówek kulturalnych, kin i muzeów do 25 marca 2020 roku. Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, w czwartek oraz w piątek szkoły podstawowe i przedszkola będą prowadziły wyłącznie zajęcia opiekuńcze.

Wiedząc, w jaki sposób rozprzestrzenia się koronawirus, zwracam się jednocześnie z prośbą do Mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach do niezbędnego minimum. Zachęcam do korzystania z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Przypominam również, że możliwe jest dokonywanie czynności płatniczych z domu – poprzez bankowość elektroniczną. W siedzibie urzędu zdecydujmy się na płatności kartą.

Apeluję o zrozumienie dla podejmowanych działań. Mają one charakter profilaktyczny, służący ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zatem – ochronie zdrowia i życia naszych najbliższych. Proszę o zachowanie zdrowego rozsądku oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

Aktualne komunikaty dotyczące koronawirusa dla naszego regionu publikuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu. Ważne telefony, w tym dla osób, które mogły mieć kontakt z zarażonymi, znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze