Olkusz

W niedzielę 18 grudnia, czyli dokładnie tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, na olkuskim rynku mieszkańcy spotkają się na gminnej Wigilii. Na świąteczne spotkanie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.  

„Piękny czas świąt Bożego Narodzenia chcemy spędzać w gronie najbliższych nam osób. Szukamy możliwości, by w gorączce przygotowań zatrzymać się, spotkać z drugą osobą, wymienić życzliwością i uśmiechem. Znakomita do tego okazja tworzy się w czasie corocznych spotkań na olkuskim rynku. Zadbamy o to, by niedzielnemu spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku. Gorąco wszystkich zapraszam w niedzielę 18 grudnia na olkuski rynek” – zachęca burmistrz Roman Piaśnik.

W samo południe swoje występy rozpoczną utalentowani wokaliści, a o godzinie 13:00 oficjalnie rozpocznie się spotkanie wigilijne: poza tradycyjnym łamaniem się opłatkiem oraz składaniem bożonarodzeniowych życzeń przy dźwiękach kolęd, będzie można skosztować wigilijnych potraw, na które zapraszają miejscowi restauratorzy. Wigilijne spotkanie uświetni także występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej. 

Jak zawsze, potrzebujący mieszkańcy naszej gminy otrzymają ponadto świąteczne paczki.

Na rynku zaplanowano również bożonarodzeniowy jarmark czy harcerskie ognisko przygotowane przez Komendę Hufca ZHP.

Organizatorami Wigilii Mieszkańców są Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawują natomiast Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Kiedy barwy ukraińskie znikną z logo przeglądu olkuskiego? Komik dalej chowa głowę w piasek odnośnie pocisku który spadł w Polsce i zabił 2 osoby.