Olkusz

W poniedziałek 5 grudnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu zorganizował mikołajki dla rodzin korzystających z jego pomocy: akcja ta jest wieloletnią tradycją, mającą na celu rozweselić dzieci w tym szczególnym dla nich dniu oraz pomóc rodzicom, którzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na rozpieszczanie ich pociech.

Jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych?

Oprócz gwoździa programu, czyli spotkania ze świętym Mikołajem, na dzieci czekało przedstawienie przygotowane przez aktorów z krakowskiego Teatru Kameleon oraz poczęstunek, czyli stoły zastawione po brzegi wypiekami, ciasteczkami czy soczkami w kartonie.

Samo przedstawienie miało za zadanie rozbawić dzieci i wprowadzić je w mikołajkowy nastrój: aktorzy wcielili się w role dwóch pomocników Mikołaja i w żartobliwy sposób pokazywali pociechom co zrobić, żeby święty je odwiedził. Żarty, zabawne piosenki, a także wchodzenie w interakcje z publicznością przygotowało najmłodszych na nadejście gościa honorowego – i gdy tylko przedstawienie dobiegło końca, do sali wszedł święty Mikołaj. Powitany głośnymi oklaskami oraz radosnym krzykiem dzieci, usiadł na wyznaczonym dla siebie miejscu i zaczął rozdawać zgromadzonym prezenty w postaci toreb wypełnionych słodkościami. Po rozdaniu wszystkich pakunków, Mikołaj został ponadto zaproszony na parkiet i bawił się razem z pociechami w rytmie świątecznych piosenek.

Z jakich funduszy zostało zrealizowane to wydarzenie?

Paczki dla dzieci zostały zakupione ze środków własnych olkuskiego OPS-u, a catering był możliwy dzięki jego sponsorom – wszystko to, by podzielić się radością z tymi, którzy tego potrzebują, bo przecież tak właśnie powstała ta tradycja.

Mikołaj0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze