Olkusz

Oznakowanie niektórych ulic wzbudza wątpliwości naszych Czytelników. Tak jest na przykład na ul. Krucza Góra w Olkuszu.

-Po co komu tam „droga wewnętrzna” (a skoro wewnętrzna, to prywatna – kto jest właścicielem?). Jest tam też znak „strefa ruchu”, który oznacza to samo. Mamy zdublowanie informacji – taka uwaga trafiła do naszej redakcji.

Kolejny problem ze znakami dotyczy skrzyżowania ul. Krucza Góra, ul. Mazaniec, ul. Starowiejskiej i drogi na Bukowno.  Nasz Czytelnik sugeruje, aby na wlocie Kruczej Góry postawić znak „obszar zabudowany”. Drugą proponowaną opcją jest przesunięcie stojącego już takiego znaku z początku ul. Mazaniec przed skrzyżowanie – od strony drogi na Bukowno.

Do uwag naszego Czytelnika olkuski magistrat odniósł się krótko – oznakowanie ul. Krucza Góra zostało wykonane, opiniowane oraz zatwierdzone zgodnie z obowiązującymi przepisami, dlatego nie ma planów jego zmiany.

-Nie ma również takiego przepisu, który mówiłby, że droga wewnętrzna nie może być drogą gminną (jak sugeruje czytelnik, że droga wewnętrzna = droga prywatna) – dodaje rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
1 rok temu

Do tej pory nic się nie zmieniło w związku z fatalnym oznakowaniem skrzyzowania Mazaniec/Krucza Góra – trzeba skargę do Kmity napisać? Kiedy Olkusz doczeka sie urzędnikow z prawdziwego zdarzenia – Latos, pojedź od strony Bukowna i wjedź w Kruczą Górę – napisz tutaj potem w którym momencie wjeżdżasz w Obszar Zabudowany.. Albo od strony Olkusza (ronda na Mazańcu) – Przed skrzyzowaniem stoi „twój” dobrze postawiony znak „koniec obszaru zabudowanego” – na skrzyzowaniu skręć w Kruczą Górę.. Jedziemy – cały czas teraz 90km/h..

kolo
kolo
1 rok temu

„rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.” – „oznakowanie ul. Krucza Góra zostało wykonane, opiniowane oraz zatwierdzone zgodnie z obowiązującymi przepisami” – poprosimy namiar na te „obowiązujące przepisy” ..

Kiedy Latos przestaniesz się ośmieszać?? Wjeżdżając od Bukowna w Kruczą Górę mozna po Olkuszu jeździć 90km/h wg „twoich obowiązujących przepisów” (chyba ci się śniły w koszmarach).. To gdy mnie zatrzyma policja, powołam sie na ciebie..

Po drugie – przypomnieć ci chłopie obiecanki w związku z udrożnieniem skrzyżowania Mickiewicza/Sławkowska?? Miał być pas włączeniowy i poprawnie zrobione skrzyżowanie (pomalowane)..
Na Rataja linie sie juz „zmazują” któryś rok, dobrze ci idzie opowiadanie bzdur..
Na Mazańcu porobiły się ostatnio góry (nie dziury) po zimie – widziałeś??
Na Sławkowskiej parkowacze jak stali tak stoją na B36 – nic nie umiecie zrobic w tym mieście porządnie, po co jest SM?? Niedawno przepuszczali jadącego pod prąd – skąd mają prawa jazdy??

kolo
kolo
1 rok temu
Odpowiedz do  kolo

Redaktor Woźniczko – przed publikacją takich wypocin warto sprawdzić „obowiązujące przepisy”.. Chętnie też zobaczymy tą opinię i zatwierdzenie oznakowania z wyraźnymi podpisami „ekspertów”.. Proszę wkleić do artykułu.
Może przy okazji poznamy zarobki takich urzędników – bo chyba biorą wypłaty niesłusznie..
Droga gminna może być „wewnętrzna” – tyko po co ?? Dlaczego Krucza Góra jest drogą wewnętrzną?? A Kamyk nie..
Nadal Latos nie napisał czemu powiesił dwa znaki o podobnej treści na jednym słupku? „Strefa ruchu” to droga wewnętrzna.. Czytasz tylko te przepisy które ci pasują..