Wolbrom

W dniu 4.03.2021 r., Dyżurny PSP w Olkuszu odebrał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Chełm na drodze wojewódzkiej nr 794. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili zderzenie dwóch pojazdów. Ich kierowcy samodzielnie opuścili samochody.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ustawieniu słupków drogowych na długości 150 m, kierowaniu ruchem wahadłowo i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Jednocześnie udzielono kierującej samochodem Opel Meriva kwalifikowanej pomocy przedmedycznej (badanie urazowe, wsparcie psychiczne). Kierowca BMW nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce zdarzenia personel Zespołu Ratownictwa Medycznego okazało się, że  kierującą samochodem Oplem Meriva nie wymagała hospitalizacji.

W działaniach udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolbromiu, 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gołaczew, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Komenda PSP w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o