Siedem najciekawszych atrakcji turystycznych Olkusza i jedna z Wolbromia zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego. Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać w kilku kategoriach do 20 września 2020 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu.

W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” znajdziemy Olkusz. Łącznie do tej kategorii konkursu zakwalifikowało się 26 miejscowości z całej Małopolski. Z kolei w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” można zagłosować na Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich oraz na Olkuskie Szlaki Rowerowe. W tej kategorii znalazło się 14 małopolskich szlaków.

W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” możemy poprzeć swoim głosem  „Olkuskie Spacery Historyczne”, czyli cykl bezpłatnych wycieczek organizowanych od trzech lat przez olkuski magistrat we współpracy z partnerami. Można także zagłosować na Rodzinne Rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych, organizowane od 12 lat przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Łącznie w tej kategorii do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 18 wydarzeń i akcji.

W kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna” o zwycięstwo walczy 45 atrakcji, a wśród nich olkuskie Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, na Park Rekreacyjno Krajobrazowy „Silver park” oraz Spływ Kajakowy po rzece Sztole w gminie Bukowno.

W kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” o laury ubiega się natomiast klimatyczna i słynąca z dobrego jedzenia „Karczma Klimtówka” z Wolbromia.

Ideą konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną jest promowanie i popularyzacja najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz ze zdjęciem, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2021 roku. Poza tym, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już w październiku. Zachęcamy do głosowania!

http://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy-2/glosowanie

fot.UMWM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze