Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze,  od 19 lipca 2019 roku we wszystkich województwach ruszyły zespoły „SPEED”. Ich głównym zadaniem jest szybka reakcja na rażące wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym popełniane przez kierujących. To właśnie policjanci ze spec grupy zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, albowiem z tej oto przyczyny na drodze ginie najwięcej osób.

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy swojej działalności mundurowi z olkuskiej grupy „Speed”  skontrolowali 348 pojazdów i ujawnili 350 wykroczeń w ruchu drogowym. W związku z tym nałożyli 253 mandaty karne. Zatrzymali łącznie 17 praw jazdy z tego, aż 15 z nich, dotyczyło przekroczenia prędkości.

Priorytetem grupy „Speed” jest walka z piratami drogowy,  jednakże policjanci nie są obojętni wobec innych wykroczeń w ruchu drogowy. Reagują również na  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego (np. w rejonie przejść dla pieszych). Policjanci z olkuskiej grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu, wykorzystując do walki z „piratami drogowymi” najlepszy policyjny sprzęt.

Przypominamy, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, obowiązujących przepisów. Kierujmy się rozsądkiem i  zachowajmy ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o