Wielkie marzenie o cyfrowym kinie w Wolbromiu jest już o krok od realizacji. Działania gospodarzy tamtejszego Domu Kultury, żeby to co niemożliwe, stało się możliwe, wieńczy ogłoszony właśnie przetarg na kinowy projektor cyfrowy. Jest to ostatnie „brakujące ogniwo” do pełni szczęścia. W ciągu ostatnich dwóch lat odnowiono salę kinową i zaplecze projektowe, kupiono cyfrowe nagłośnienie i odpowiedni ekran. Trudno uwierzyć, że to Wolbrom będzie miał pierwsze cyfrowe kino w tej części Małopolski.

Żeby wolbromianie mogli cieszyć się z oglądania filmów w najlepszej jakości, dyrekcja tamtejszego Domu Kultury postarała się o dofinansowania do poszczególnych przedsięwzięć z puli Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Resztę pieniędzy dołożyli prywatni sponsorzy oraz sami kinomani, którzy mogli wesprzeć akcję datkami choćby podczas akcji „Ratujemy wolbromskie kino”.  

 

Już niebawem wspólne dzieło zwieńczy zakup projektora kinowego w standardzie DCI o rozdzielczości 4K. – Zakup pozwoli nam stworzyć najnowocześniejsze kino cyfrowe w powiecie olkuskim. Projektor 4K to technologia XXI wieku, dzięki któremu będziemy mogli zaproponować projekcje o idealnej jakości, również trójwymiarowe – opowiada Piotra Gamrot, dyrektor wolbromskiego Domu Kultury. – Jako że planujemy zakupić projektor dwuobiektywowy, żaden z widzów nie doświadczy podczas seansów w Kinie „Radość” niepożądanych wrażeń takich jak np. zawroty głowy, które często towarzyszyły projekcjom trójwymiarowym prezentowanym przy użyciu starszych technologii. Dwuobiektywowy projektor całkowicie niweluje tego typu efekty. Jednym z punktów naszego zapytania ofertowego są także okulary jednorazowego użytku do systemu pasywnego 3D – będziemy mogli więc zapewnić pełen komfort podczas projekcji – dodaje. Realizacja marzenia o cyfrowym kinie kosztować będzie łącznie przeszło 600 tys. zł, z czego połowa zostanie przeznaczona właśnie na projektor.  Warto zaznaczyć, że dyrekcja złożyła trzy wnioski o dofinansowanie do PISF i wszystkie trzy zostały rozpatrzone pozytywnie, w tym ostatni – 100 tys. zł na projektor.

– Teraz, gdy na horyzoncie widać już zwiastuny wspaniałych projekcji cyfrowych, cieszymy się, że nie zniechęcił nas rozmiar przedsięwzięcia. Okazało się, że „niemożliwe” jest tak naprawdę w zasięgu ręki – cieszy się Piotr Gamrot.

Idąc z duchem czasu, wolbromskie kino uruchomiło możliwość elektronicznego zakupu biletów, co jest sporym udogodnieniem dla użytkowników internetu, w tym portali społecznościowych. Bilet na seans filmowy można kupić poprzez guzik „Kup bilet online” na stronie Domu Kultury w Wolbromiu lub „Bilety online” facebookowym profilu DK w Wolbromiu.

Aktualny repertuar Kina „Radość” znajdziecie jak zawsze na www.przeglad.olkuski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
felik100
felik100
10 lat temu

Może będzie u nasz jakieś kino fajnie było

Zazdrośnik
Zazdrośnik
10 lat temu

[quote name=”herbek”]jeszcze by zrobili coś, zeby na imprezach w DK było cokolwiek słychac :oops:[/quote]
Widocznie nigdy nie byłeś na imprezie w DK Wolbrom 😳 ,

Tolek
Tolek
10 lat temu

To teraz zamiast do Krakowa będziemy jeździli do kina do Wolbromia 😉 ?

herbek
herbek
10 lat temu

jeszcze by zrobili coś, zeby na imprezach w DK było cokolwiek słychac 😳