nowy szpital

Prezes Najwyższej Izby Kontroli skierował zawiadomienie do prokuratury w związku z rzekomym udaremnieniem audytorowi NIK przeprowadzenia czynności kontrolnych w spółce Nowy Szpital w Olkuszu.

Powiatowa lecznica po raz kolejny stała się obiektem zainteresowania ogólnopolskich mediów. W minioną środę Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski poinformował o złożeniu zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Krakowie w sprawie olkuskiego szpitala. Zdaniem Kwiatkowskiego przedstawiciele placówki mieli odmówić udostępnienia dokumentacji do kontroli.

– Działającemu na podstawie upoważnienia kontrolerowi NIK dwukrotnie odmówiono wstępu do obiektu Szpitala i innych pomieszczeń Spółki. Ponadto pracownikowi NIK nie przedstawiono do wglądu wymaganych dokumentów – możemy przeczytać w komunikacje znajdującym się na stronie internetowej NIK.

Przypomnijmy, że audyt w placówce rozpoczął się pod koniec grudnia ubiegłego roku. Dotyczy on realizacji postanowień umów związanych z powołaniem i funkcjonowaniem NZOZ Nowy Szpital Sp. z o.o. w Olkuszu. Kontrolerzy mają zbadać gospodarowanie przekazanym mieniem oraz zarządzanie kosztami i wynik finansowy Spółki.

Interwencja NIK wszczęta została na wniosek olkuskiego starosty oraz posłanki Agnieszki Ścigaj. Swoim zakresem objąć ma dwie jednostki: Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz spółkę Nowy Szpital w Olkuszu.

Ponadto w styczniu bieżącego roku, w toku czynności kontrolnych Delegatura Najwyższej Izby Kontroli w Krakowie zleciła Małopolskiemu Urzędowi Skarbowemu przeprowadzenie kontroli w szpitalu w zakresie prawidłowości kwalifikowania kosztów działalności oraz ich wpływu na wysokość zobowiązań podatkowych.

-Współpracowaliśmy z NIK i tak jak do tej pory jesteśmy otwarci na działania Izby – komentuje zdawkowo całą sprawę Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować Czytelników na bieżąco.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Andrzej szal
Andrzej szal
6 lat temu

Na stronach dziennika fakt pisze że jutro też ma byc artykul o olkuskim szpitalu.

Pacjent
Pacjent
6 lat temu

[quote name=”smok”]a czy nie da się odkręcić tamtej prywatyzacji żeby szpital wrócił do państwa polskiego?[/quote]
PIS powinien ustawą sejmową rozwiązać takie spółki i nadzór nad ochroną zdrowia przekazać ponownie samorządom.

smok
smok
6 lat temu

tu jest odcinek Sprawa dla Reportera o olkuskim szpitalu:

https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,01022018,35572614

smok
smok
6 lat temu

a czy nie da się odkręcić tamtej prywatyzacji żeby szpital wrócił do państwa polskiego?

Stanisław
Stanisław
6 lat temu

Chciałem zapytać czy starosta Paweł Piasny kwotę 940,000 tys. złotych za błędne decyzje dotyczace śmieci w Kluczach zapłacił z własnych pieniędzy czy z kasy starostwa !

Jan
Jan
6 lat temu

[quote name=”Prorok”]I znowu Pan Jan Orkisz miał rację będąc przeciwnym takiej prywatyzacji szpitala.[/quote]
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia pana Jana Orkisza to jest czysty populizm.

Loopi
Loopi
6 lat temu

Jeden z gosci programu Sprawa dla reportera twierdzil ze zlozy zawiadomienie do prokuratury, zeby zapobiec przedawnieniu sprawy. Dot. Chyba tej Pani z powiklaniami po cc.

Greg
Greg
6 lat temu

[quote name=”antyPISior”]atak na Zarząd Nowego szpitala jest zwykłym antysemityzmem !!! wstyd Polsko !!![/quote]
Świętej Pamięci JÓZEF PIŁSUDSKI do oficerów i Wojska Polskiego mówił”BIĆ KUR.Y i ZŁODZIEI”

antyPISior
antyPISior
6 lat temu

atak na Zarząd Nowego szpitala jest zwykłym antysemityzmem !!! wstyd Polsko !!!

Prorok
Prorok
6 lat temu

I znowu Pan Jan Orkisz miał rację będąc przeciwnym takiej prywatyzacji szpitala.

piv
piv
6 lat temu

Ja mam tylko pytanie czy przypadkiem w tym cudownym szpitalu w Olkuszu jako dyrektor- inwestycyjny nie pracuje ten z Klucz siwy stary fachman,co Nam uzdrowił PKS. Jak pracuje,to już będzie po szpitalu.

Pacjent
Pacjent
6 lat temu

A czy redakcja przegladu Olkuskiego wie cos wiecej na temat wczorajszego programu w TVP u Pani Jaworowicz?

Santox
Santox
6 lat temu

[quote name=”Tomek81″]Widać po wczorajszym programie w TVP, że patologia w tym szpitalu dalej trwa gdzie jest w ogóle prokuratura w Olkuszu?
Tam chyba zachodzą jakieś koligacje koleżeńskie między prokuraturą a szpitalem, że przez tyle czasu nic nie zrobili, a lekarz w programie sam przyznał, że doszło do błedu lekarskiego!![/quote]
Nic olkuskie wzajemne kółko adoracyjne nie poniesie żadnych konsekwencji.Najwyżej sprzątaczkę zwolnią w prokuraturze i z jedną też uczciwą położną lub pielęgniarkę.JAK będą jakieś dowody miażdzące na swoich towarzyszy pochodzenia eskimosowskiego,to szwagra Kolaskę przeniosą na razie na przetrzymanie do Krakowa i potem za zasługi szwagier Kolaska będzie w Chanowie lub Oświęcimiu.Pamiętacie to co Eskimowscy mówili”DO ZIUNDU I DO SIUNDU NOŚ ŚTARĆY”

Tomek81
Tomek81
6 lat temu

Widać po wczorajszym programie w TVP, że patologia w tym szpitalu dalej trwa gdzie jest w ogóle prokuratura w Olkuszu?
Tam chyba zachodzą jakieś koligacje koleżeńskie między prokuraturą a szpitalem, że przez tyle czasu nic nie zrobili, a lekarz w programie sam przyznał, że doszło do błedu lekarskiego!!

Berni
Berni
6 lat temu

Młody a rodziłeś? Czy wiedzę czerpiesz z programu Jaworowicz?

Młody
Młody
6 lat temu

Właśnie przypadkowo obejrzałem program Jaworowicz „Sprawa dla reportera” o porodach w olkuskim szpitalu … zdenerwowałem się przed snem …

miś
miś
6 lat temu

Doją kasę w całej Polsce i nie ma na nich mocnych.