wnetrza dawnego starostwa

Przyszłość budynku dawnego starostwa, będącego włąsnoscią gminy Olkusz, to jeden z gorących tematów wśród naszych Czytelników. Czy lepiej go sprzedać, czy też szukać środków na remont? Do pozostawienia obiektu w rękach samorządu skłania się przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków olkuskiej rady miejskiej Michał Masłowski. Na pewno w pierwszej kolejności konieczne jest posprzątanie wnętrz starego starostwa. Jak dzisiaj wyglądają historyczne pomieszczenia ?

Niedawno zabytek odwiedzili miejscy radni. – Wnętrza budynku uległy ogromnej dewastacji. Dodatkowo obiekt został zamieniony na magazyn różnych rzeczy pozostawionych po rewitalizacji rynku – pisze w interpelacji do olkuskiego burmistrza Michał Masłowski. Radny zwrócił się z prośbą do włodarza miasta o przygotowanie informacji na temat możliwych wariantów zagospodarowania dawnego starostwa oraz wszelkich możliwości aplikowania o dotacje na jego remont, a także podanie terminu, w jakim elewacja zabytku zostanie zabezpieczona siatką z nadrukiem. Radny zaapelował również o oczyszczenie obiektu ze śmieci i pozostawionych w budynku rzeczy, z zabezpieczeniem tych o historycznej wartości dla Olkusza,

To już najwyższy czas, aby od słów przejść do czynów. Budynek, który powinien być wizytówką Olkusza, straszy i zagraża bezpieczeństwu przechodniów. – Przyjęcie biernej postawy lub zaniechanie działań wobec pozyskania dotacji może oznaczać, ze miastu zostanie jedynie sprzedaż tego obiektu. Jest to najgorsze wyjście z całej sytuacji i nie gwarantuje, że nabywca nieruchomości zachowa dla dziedzictwa sam budynek, a w szczególności to, co znajduje się pod nim. Szanowny Panie Burmistrzu, czas działa na niekorzyść, a mieszkańcy nie chcą, aby na rynek powrócił widok z obrazu Zygmunta Vogla, przedstawiający ruiny w tej części miasta – argumentuje Michał Masłowski.

My także odwiedziliśmy klasycystyczny zabytek. Zobaczcie, jak dziś wyglądają wnętrza obiektu i co kryją jego pomieszczenia!

{joomplu:51636}{joomplu:51618}{joomplu:51656}

 

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
8 godzin temu

Do poczytania, sporo konkretów – http://investexpo.pl/ A sami oceńcie, czy to wasz kierunek. Moje doświadczenia są mocno pozytywne. Polecam wyciągać z tego wnioski – to same konkrety.

Mosze
Mosze
9 lat temu

A, gdzie był powiat i starosta jak jeszcze mieli 50%. Oni też się do tego przyczynili. Oddali dziadostwo gminie a teraz strasznie pierwszy się wymądrza i poucza innych.

olk...
olk...
9 lat temu

Co robili radni w poprzednich kadencjach !. Tyle było bicia piany a pod nosem taki bajzel.

kazik
kazik
9 lat temu

tak oto urzędnicy zdewastowali budynek.

Młody
Młody
9 lat temu

Proszę o uzupełnienie artykułu o informacje od kiedy trwa ta dewastacja i wymienienie po kolei nazwisk burmistrzów i innych osób odpowiedzialnych osobiście za taki stan dzisiaj …