dobremaniery2015

9 kwietnia 2015 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyły się już po raz szósty  warsztaty Olkuskiej Akademii Dobrych Manier. Na spotkania zaproszeni zostali uczniowie klas czwartych z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 4, 5 i 10. Zajęcia prowadzone były przez Panią Marię Bujas-Łukaszewską – szkoleniowca z zasad savoir-vivre’u, etyki biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego i wystąpień publicznych, stażystkę Departamentu Protokołu Dyplomatycznego MSZ i Biura Obsługi Protokolarnej Wojewody Małopolskiego, specjalistkę do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House. W czasie swojej pracy Pani Maria Bujas-Łukaszewska szkoliła polityków, dyplomatów, studentów i uczniów. Jest również aktorką i autorką artykułów publikowanych w wydawnictwach popularnonaukowych. Stworzyła program „Akademia Dobrych Manier”, realizowany w szkołach od roku 2002 do chwili obecnej.

W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z zasadami etykiety towarzyskiej. Wiedza ta zaowocuje w życiu codziennym, w szkole, w domu i wśród rówieśników. Zakres i tematyka warsztatów dostosowana została do wieku i potrzeb uczestników.
Olkuską Akademię Dobrych Manier patronatem honorowym objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz i Starosta Powiatu Olkuskiego. Podsumowaniem warsztatów będzie Turniej Dobrych Manier, który odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. w olkuskiej Bibliotece.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o