logo pimbp w olkuszu nowe

Świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci – taki był motyw przewodni tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii  Tydzień z Internetem (Get Online Week), do której w tym roku włączyła się również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.  Od 14 do 18 marca 2016 r. w olkuskiej Bibliotece oraz jej filiach (w Braciejówce, Gorenicach, Osieku, Zedermanie i Żuradzie) prowadzone były zajęcia dla różnych grup wiekowych i społecznych, w czasie których uczestnicy spotkań m.in. w ciekawy i praktyczny sposób uczyli się korzystać z nowych technologii, ale również dowiedzieli się, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta oraz czym jest cyberprzemoc.

W celu organizacji i realizacji spotkań w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii pn. „Tydzień z Internetem 2016” olkuska Biblioteka podpisała porozumienie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W ramach partnerstwa olkuska Biblioteka otrzymała materiały edukacyjno-promocyjne wydarzenia.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

W Polsce kampania koordynowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i realizowana we współpracy z wieloma partnerami na poziomie krajowym i lokalnym.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze