wyp wielki piatek2

Jeszcze przed świętami, w piątek 25 marca w Chrząstowicach (gmina Wolbrom) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ciężko ranna została pasażerka seata. Jeden z kierowców nie dość, że nie posiada prawa jazdy, to w dodatku prowadził pod wpływem alkoholu.

W ubiegły piątek, w Chrząstowicach doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Na łuku drogi, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, peugeot czołowo zderzył się seatem. Ucierpiały trzy osoby, najbardziej 48-letnia kobieta, która z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi ciała została przewieziona do szpitala. Pomocy medycznej potrzebowali także: 32-letnia pasażerka peugeota oraz 20-letni kierowca seata.

Trudne dni czekają także 25-letniego kierowcę peugeota. Ustalono bowiem, że mężczyzna w chwili wypadku nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających go do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo okazało się, że prowadził po spożyciu alkoholu.

Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie wypadku drogowego jego sprawca może trafić do więzienia na trzy lata. W razie wypadku ciężkiego, do którego doszło w Chrząstowicach, kara pozbawienia wolności może wzrosnąć nawet do ośmiu lat. Dodatkowe sankcje przewiduje się także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień – grzywna w wysokości 500 zł, a za jazdę po spożyciu alkoholu grzywnę nawet do 5 tysięcy zł.

wyp wielki piatek1

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jadę, nie piję
jadę, nie piję
8 lat temu

Co 20 latek , kierowca seata robił na pasie ruchu peugeota. Winny seat a przy okazji wyszedł wypity zajzajer.

kolo
kolo
8 lat temu

A to aż tydzień trzeba, żeby wiadomość się ukazała w Przeglądzie ?? Cenzor jakiś nie chcial wydać zgody na publikację ??? :-*
A czemu seat stoi na pasie do ruchu w przeciwnym kierunku ?? Tu jest sprawca a szofer puga odpowie tylko za swoje błędy..