Olkusz

Inwestycje dotyczące gminnych traktów w Olkuszu idą pełną parą. W magistracie rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznego wymaganego prawem zgłoszenia lub pozwolenia na budowę dla czterech inwestycji.

Jedną z nich jest przebudowa ul. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu. Tutaj zaplanowano m. in. przebudowę drogi, oświetlenia ulicznego oraz kanalizacji deszczowej, a także maksymalizację miejsc postojowych. Kolejne przedsięwzięcie dotyczy ul. Jasnej. Poza wykonaniem jezdni wraz z poboczami (z uwzględnieniem śladu istniejącej drogi) zostaną wymienione uliczne lampy, powstanie kanalizacja deszczowa i zjazdy do posesji w granicach pasa drogowego. Przebudowa drogi i kanalizacji deszczowej, maksymalizacja miejsc postojowych, wymiana opraw oświetlenia ulicznego – to plany dotyczące na ul. Hardego.

Projektowymi pracami opisanych przedsięwzięć zajmie się wyłoniona w przetargu firma INŻYNIERIA Jerzy Sowa z Trzebini.

Z kolei dokumentację przebudowy ul. Batalionów Chłopskich (wraz z chodnikami) wykona A4 PROJEKT Pracownia Projektowa Dominik Kącki z Trzebini. Na ulicy tej mają zostać dobudowane miejsca postojowe z parkowaniem prostopadłym.

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
8 miesięcy temu

Jakieś daty tych działań są? Ile jest na projekt, ile na realizację – eeeech, to rzetelne dziennikarstwo, Wiolka – od dawna ci ludzie zwracaja uwagę, nic nie dociera.