plac zabaw

Trwa akcja „Podwórko Nivea 2016”. Firma przyjmuje zgłoszenia planowanych lokalizacji miejsc zabaw dla dzieci i ich rodzin. 40 wybranych miejsc firma wyposaży w huśtawki i piaskownice. W programie chce wziąć udział gmina Olkusz. Gdzie powinien powstać plac zabaw?

Zgłoszeń mogą dokonać przedstawiciele gmin, spółdzielni mieszkaniowych lub wspólnot mieszkaniowych. Termin upływa 29. kwietnia. Gdy zgłoszona lokalizacja zostanie zatwierdzona, będą mogli głosować na nią internauci z całej Polski.

Władze Olkusza na fejsbukowym profilu zachęcają do zgłaszania miejsc, gdzie powinny powstać place zabaw z prawdziwego zdarzenia. Propozycje składają też miejscy radni. Ostatnio do burmistrza trafiła interpelacja Wojciecha Panka i Tomasza Zaborowskiego, którzy chcą, by do programu zgłosić przez lata pomijane przy remontach i inwestycjach Przedszkole nr 8. – Dnia 30.09.2015 roku został przez nas złożony wniosek do budżetu Miasta i Gminy Olkusz o wykonanie placu zabaw przy Przedszkolu nr 8 i wyburzenie starych zniszczonych tarasów. W związku z dużą liczbą innych, ważnych dla naszych mieszkańców wniosków, nie uzyskał on uznania w Pańskich oczach. Teraz istnieje jednak możliwość wykonania tego zadania i dodatkowo zaktywizowania lokalnej społeczności, ponieważ program firmy Nivea polega na internetowym głosowaniu. Biorąc pod uwagę zaangażowanie rodziców, kadry dydaktycznej i społeczności osiedla  podczas ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego uważamy, że projekt „Podwórko Nivea 2016” może zakończyć się sukcesem przedszkola i mieszkańców Pakuski – piszą radni do burmistrza.

O „Ósemce”, do której chodzi ponad 160 dzieci, pisaliśmy na naszych łamach kilkakrotnie. Interweniujący w redakcji „Przeglądu Olkuskiego” rodzice podkreślali, że od lat placówka nie ma placu zabaw, jakim mogą pochwalić się inne przedszkola. „Ósemka” pojawia się też w propozycjach internautów, zgłaszanych na FB magistratu. Internauci piszą tam również o osiedlu Młodych, skwerku na Czarnej Górze, osiedlu Słowiki czy dawnym ośrodku harcerskim.

Gdzie Waszym zdaniem przydałyby się miejsca zabaw dla dzieci? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pis
pis
8 lat temu

[quote name=”strames”]Witam was Ja to widzę tak, gdybyśmy się wszyscy wzięli za głosowanie to nie było by komentarzy i przy tylu mieszkańcach co mieszka w Olkuszu to powinniśmy być przynajmniej w pierwszej 20 w rankingu głosowania ale ludzie są zazdrośni i powiedzą: czemu ma być nowy plac zabaw na pakusce jak mógł by być np.: na słowikach czy na osiedlu młodych lub w innym miejscu miasta mówiąc szczerze maja w nosie głosowanie sama młodzież szkół średnich każdy ma smatrfon każdy ma maila wystarczy na informatyce przeznaczyć chwile i poprosić uczniów o zagłosowanie tylu nauczycieli jest urzędników rodziców mój syn uczęszcza do przedszkola nr 8 i powiem Wam ze przykro się robi jak Syn wraca do domu i mówi ze byli w ,,OGRODZIE” a co robili biegali w kółko kadra Nauczycielska ma na pewno nie dosyt rozmawiałem z Panią wice dyrektor powiedziała mi ze jej jest czasami wstyd ze dzieci nie maja gdzie się bawić.[/quote]
Panie burmistrzu to jedyny przedszkole w Olkuszu zapomniane przez władzę. „Jaki pAN taki kram”. Stan każdej ” instytucji” zależy też od „gospodarza/ni”

strames
strames
8 lat temu

Witam was Ja to widzę tak, gdybyśmy się wszyscy wzięli za głosowanie to nie było by komentarzy i przy tylu mieszkańcach co mieszka w Olkuszu to powinniśmy być przynajmniej w pierwszej 20 w rankingu głosowania ale ludzie są zazdrośni i powiedzą: czemu ma być nowy plac zabaw na pakusce jak mógł by być np.: na słowikach czy na osiedlu młodych lub w innym miejscu miasta mówiąc szczerze maja w nosie głosowanie sama młodzież szkół średnich każdy ma smatrfon każdy ma maila wystarczy na informatyce przeznaczyć chwile i poprosić uczniów o zagłosowanie tylu nauczycieli jest urzędników rodziców mój syn uczęszcza do przedszkola nr 8 i powiem Wam ze przykro się robi jak Syn wraca do domu i mówi ze byli w ,,OGRODZIE” a co robili biegali w kółko kadra Nauczycielska ma na pewno nie dosyt rozmawiałem z Panią wice dyrektor powiedziała mi ze jej jest czasami wstyd ze dzieci nie maja gdzie się bawić.

pis
pis
8 lat temu

tylko i tylko przedszkole nr 8, które jest zaniedbane przez władze.

Tata
Tata
8 lat temu

Dzień dobry wszystkim
Jestem tata jednego z przedszkolaków z przedszkola nr 8 gratuluje Panu Burmistrzowi Miasta Olkusz z moich informacji myśle ze są one zbierzne z informacjami czytelników Przeglądu Olkuskiego wynika ze wywodzi sie Pan Z partii która promuje przyrost demograficzny w Polsce mam na myśli m.in. Program 500+. W przypadku przedszkola nr. 8 myśle ze Partia Pana Burmistrza nie byłaby zadowolona ponieważ ważniejsze okazuje sie zrobienie nowych dróg, które zapewne przełożę sie na większa liczbę głosów w przyszłości aby utrzymać ciepła posadkę. Panie Burmistrzu nie chce podejrzewać Pana o jakże niskie pobudki w przypadku braku reakcji na podstawowe potrzeby przyszłych świadomych obytateli Polski Rzeczpospolitej jednak nie pozostawia Mi Pan wyboru. Młodzi obywatele których rodzice za wszelka cenę bronią sie przed wyjazdem po wyborach z październiku 2015 roku z przerażającego kraju mający nadzieje ze ich małe dzieci dostaną wszystko co najlepsze czuja sie rozczarowani ponieważ w tym przypadku ich dzieci nie mogą korzystać z jakże wielkiego zielonego terenu przedszkola ponieważ na tyle w/w budynku wystają druty zbrojeniowe a oni (Rodzice przedszkolaków) musza we własnym zakresie szukać sposobów aby ich dzieci mogły sie poprawnie rozwijać. Gratuluje Panie Burmistrzu ta sprawę zostawiam Pana sumieniu.

nn
nn
8 lat temu

[quote name=”ola”]Plac zabaw przy Przedszkolu nr 8 to skandal. Tyle dzieci, a brak nawet uczciwej piaskownicy. Czas coś z tym zrobić, pieniądze na ten cel obowiązkowo muszą się znaleźć.[/quote]
a czy to taki problem wywrotkę piasku za 100 przywieźć ? ile dzieci tyle tatusiów niejeden kierowca i budowlaniec, skrzyklnęliby się na jedną sobotę i piaskownice zrobili.

ciemna
ciemna
8 lat temu

8!8!8!-ale jaka to ulica?

Ojciec
Ojciec
8 lat temu

Zeby pojeździc na rowerze muszę załadować dziecko i jechać na drugi koniec miasta do Skate Parku, żeby się pochuśtało znowu na Czarną Górę bedzie wyprawa. A kto tego będzie pilnował??? Uważam, że przede wszystkim przedszkola powinny mieć takie place a szkoły boiska. Niestety przedszkole nr 8 totalnie olane przez władze a pod nosem burmistrza. A może znowu któreś dziecko uderzy głową w te betony i przyjedzie tvn i zacznie się zganiać na kadrę, że nie dopilonowała. A może ktoś chce totalnie rozłożyć to przedszkole bo duża działka w fajnym miejscu i tbs by stanął.

ola
ola
8 lat temu

Plac zabaw przy Przedszkolu nr 8 to skandal. Tyle dzieci, a brak nawet uczciwej piaskownicy. Czas coś z tym zrobić, pieniądze na ten cel obowiązkowo muszą się znaleźć.

Olkuszanka 2
Olkuszanka 2
8 lat temu

Lokalizacja palcu zabaw powinna być ogólnie dostępna, chyba dobrym pomysłem jest park na Czarnej Górze. Wreszcie te obiekty zaczynają być wykorzystywane, chociaż infrastruktura stadionu i teren przyległy w stanie opłakanym, a już to po czym się biga …, wszędzie już dawno zostało wymienione.

peak
peak
8 lat temu

Jak długo istnieje przedszkole nr 8? Ponad 30 lat? I do tej pory nie udało się zbudować placu zabaw? Hmm, czyja to wina? Może słabego zarządzania? Plac zabaw w miejscu publicznym -typu Skwer albo Czarna Góra byłby dobrym rozwiązaniem. A tak swoją drogą, to kiedy nastąpi modernizacja obiektów na Czarnej Górze? Tyle się naobiecywano….

Mama
Mama
8 lat temu

[quote name=”dziadek”]a gdzie jest przedszkole nr 8 ? skoro to plac dla wszystkich dzieci to powinien byc w m-cu ogólnodostępnym. Proponuje park na czarnej górze. Modzież ma skate park na Pomorzanach to na czarnej górze zrobić raj dla maluchów.[/quote]
Zgadzam się, plac powinien być ogólnodostępny.

Olkuszanka78
Olkuszanka78
8 lat temu

Skwer na Czarnej Górze też dobry pomysł, tym bardziej, że jest tam przychodnia zdrowia i dzieciaki czekając w kolejce miałyby urozmaicony czas, ale przedszkole nr 8 to też dobra lokalizacja pod warunkiem, że plac zabaw będzie ogólnodostępny dla wszystkich dzieciaków, nie tylko tych z przedszkola, także w godzinach pracy przedszkola.

obserwatorka
obserwatorka
8 lat temu

Wiedzacy na 100% – chyba marnujesz tu swój talent i umiejętności, przydałbyś się jako doradca w jakiejś instytucji.

wiedzący na 100%
wiedzący na 100%
8 lat temu

[quote name=”irka”][quote name=”Mama”]Dobry pomysł. Przedszkole nr 8 przez lata było pomijane przy inwestycjach i remontach. Ma piękny ogród. Brawo Panowie.[/quote]
Jestem za!!! Tyle lat to przedszkole było pomijane przy zakupach huśtawek. Przecież w godzinach popołudniowych można teren przedszkola udostępnić dla wszystkich dzieci chcących pobawić się na placu zabaw. Jeden plac zabaw na os. Pakuska to stanowczo za mało! Panie Burmistrzu, prosimy o poparcie tej inicjatywy![/quote]
Pani dyrektor przedszkola nr 8 jak przyjmie do pracy jakąś osobę rekomendowaną przez burmistrza(pociotek odporna/ny na wiedzę nieudaczniczkę/ka to zaraz od ręki znajdą się pieniążki na wszystko co dusza zapragnie.)DASZ BÓR TOWARZYSZE!

irka
irka
8 lat temu

[quote name=”Mama”]Dobry pomysł. Przedszkole nr 8 przez lata było pomijane przy inwestycjach i remontach. Ma piękny ogród. Brawo Panowie.[/quote]
Jestem za!!! Tyle lat to przedszkole było pomijane przy zakupach huśtawek. Przecież w godzinach popołudniowych można teren przedszkola udostępnić dla wszystkich dzieci chcących pobawić się na placu zabaw. Jeden plac zabaw na os. Pakuska to stanowczo za mało! Panie Burmistrzu, prosimy o poparcie tej inicjatywy!

dziadek
dziadek
8 lat temu

a gdzie jest przedszkole nr 8 ? skoro to plac dla wszystkich dzieci to powinien byc w m-cu ogólnodostępnym. Proponuje park na czarnej górze. Modzież ma skate park na Pomorzanach to na czarnej górze zrobić raj dla maluchów.

babcia
babcia
8 lat temu

Popieram w pełni. Ale dzieci nie chorują dlatego, że nie mają placu zabaw, wychodzą na spacery. Plac zabaw jest potrzebny.

Zenon
Zenon
8 lat temu

Moje dziecko uczęszcza do perelowskiego Przedszkola Nr 8. Kadra nauczycieli rewelacyjna, klimat super ale ….. no właśnie ciągłe choroby dzieci, ciągłe siedzenie w budynku….Bardzo prosimy o wsparcie budowy placu zabaw.

Mama
Mama
8 lat temu

Dobry pomysł. Przedszkole nr 8 przez lata było pomijane przy inwestycjach i remontach. Ma piękny ogród. Brawo Panowie.