Bolesław

Jak co roku Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu organizuje Bolesławski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Amatorzy, którzy chcą w nim uczestniczyć, muszą nagrać w domu swoje wykonanie kolędy lub pastorałki.

Trwająca pandemia wymusiła pewne zmiany w organizacji konkursu, który organizowany jest już po raz 21. -Nagrany film prosimy umieścić na dysku Google z możliwością otwarcia przez Odbiorcę, a link oraz kartę zgłoszeniową wysłać na adres: ck@gminaboleslaw.pl – czytamy w regulaminie. Filmy można nadsyłać do 15 grudnia. Wyniki poznamy 22 grudnia – zostaną one opublikowane na stronie internetowej oraz facebooku bolesławskiego Centrum Kultury.

Każdy może zaprezentować jeden utwór (maksymalnie 3 zwrotki) – a’ capella, przy akompaniamencie instrumentu lub z podkładem muzycznym (dla dzieci do 6 lat dopuszczony jest podkład muzyczny zawierającą linię melodyczną). Jurorzy ocenią muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Organizatorzy zaznaczają, że jakość techniczna nagrań nie będzie miała wpływu na ocenę.

Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6 (rocznik 2013 włącznie), 7 – 9 lat (roczniki 2012-2010), 10 – 12 lat (2009-2007), 13 – 15 lat (2006-2004), od 16 lat (rocznik 2003 włącznie).

Regulamin dostępny jest na www.gminaboleslaw.pl/centrum-kultury

fot.freepik.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments