zkg km1

Powraca pomysł zmiany linii M Olkusz Dworzec PKS – osiedle Młodych pętla. Do naszej redakcji zgłosił się przedstawiciel grupy mieszkańców, proponując zmiany w kursowaniu M – ki. Podobną koncepcję próbował przeforsować już dwa lata temu, ale bezskutecznie. Władze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu nie wyraziły wówczas zainteresowania wprowadzeniem zmian na tej linii. Czy teraz będzie inaczej?

Błażej Pietrzak uważa, że utworzenie linii M było „strzałem w dziesiątkę”. Proponuje jednak, by zmodyfikować jej trasę. W imieniu grupy mieszkańców sugeruje, by autobusy M – ki jadąc z osiedla Młodych skręcały z wiaduktu 29 Listopada w ul. Parkową, dalej  ul. Żuradzką, ul. Szpitalną, ul. Kościuszki, ul. Króla Kazimierza Wielkiego aż do dworca. Z kolei trasa na osiedle Młodych wiodłaby z dworca przez Super – Sam i kolejno ulice: Górniczą, Mickiewicza, Szpitalną, Żuradzką, Parkową, 29 Listopada, al. 1000 – lecia, Osiecką, Legionów Polskich. – Taka propozycja już kiedyś była, ale jej nie zrealizowano, tłumacząc, że podobną trasą jeździ prywatna linia. Teraz już nie istnieje. Wymienione propozycje są bardzo oczekiwane przez społeczeństwo. W ten sposób zostanie zapewniony dojazd do basenu, stadionu i kortów tenisowych. Jak donoszą lokalne media, ośrodki te cieszą się wielkim zainteresowaniem, a dojazdu do nich nie ma. Dużym plusem są istniejące przystanki innych linii, ewentualnie w miarę potrzeb można utworzyć nowe. Przejazd M – ką proponowaną trasą będzie nieco dłuższy, ale spełni oczekiwania pasażerów – pisze w imieniu grupy mieszkańców Błażej Pietrzak. Pismo zostało skierowane do ZKG, olkuskich parlamentarzystów oraz naszej redakcji.

O podobnym pomyśle pisaliśmy już dwa temu. Wtedy chodziło jeszcze o utworzenie przystanku na ul. Kościuszki, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szpitalną i ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Na to nie zgodziła się większość miejskich radnych. Nasi czytelnicy mieli wówczas podzielone zdania na temat modyfikacji trasy M – ki. – Często korzystam z linii M i uważam, że jej trasa została dobrze pomyślana. Ilość przystanków jest moim zdaniem wystarczająca, a poza tym miasto niewielkie, więc dla zdrowia nie zaszkodzi trochę poruszać nogami – pisał jeden z internautów.

– Ja optuję za zmianą trasy linii M przez ulice: Parkową, Żuradzką i Szpitalną. Mieszka tam wiele osób starszych, którym taka trasa ułatwiłaby znacznie dojazd do szpitala i do centrum miasta – komentowała nasza czytelniczka.

Czy władze ZKG przychylą się do przedstawionej propozycji mieszkańców? Na razie nie wiadomo. W czerwcu Związek ogłosił konsultacje dotyczące zmian tras kilku linii. Jak poinformował nas rzecznik ZKG Dawid Przybylski, pismo dotyczące linii M zostało potraktowane jako wniosek we wspomnianych konsultacjach. Jeśli komunikacyjne władze odniosą się do propozycji przedstawionej przez Błażeja Pietrzaka, poinformujemy o tym na naszych łamach.

Co sądzicie o zmianie trasy M – ki? Czekamy na Wasze komentarze na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kasia asia
kasia asia
8 lat temu

A moze by tak puścić linie m tak, zeby jadac na dworzec zachaczalaby o supersam? Ulaatwiloby to wielu ludziom zycie kiedy wieczorem nie ma z os mlodych innego transportu do miasta…

Emo
Emo
8 lat temu

Na Osiedle Młodych co chwilę coś jeździ, więc puszczenie „M” przez Żuradzką nie będzie wielkim utrapieniem dla tych którzy są temu przeciwni. Ja jestem zdecydowanie za tym by linia „M” jeździła przez ul. Żuradzką. Pozdrawiam.

kurdybanek
kurdybanek
8 lat temu

We wszystkich miastach obowiązuje przepis że bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dotyczą tych którzy ukończyli 70 rok życia.Tylko w zapyziałym Olkuszu dalej szukają kasy u emerytów.Kiedy wreszcie to się zmieni.Panowie radni biorą diety z naszych podatków ale w ogóle nie dbają o sprawy mieszkańców!

kurdybanek
kurdybanek
8 lat temu

Brawo!Świetny pomysł,po zlikwidowaniu busa który jeździł przez Żuradzką do Couerfura przydz się bardziej niż jazda wkorkach przez wiadukt!!!!

Małgośka
Małgośka
8 lat temu

Oby to była prawda. Mieszkańcy ulic:Mazaniec,Czarnogórska,Parkowa i Żuradzka są kompletnie pozbawieni komunikacji miejskiej!!! To skandal,żeby osoby pozbawione własnego środka transportu musiały lecieć pieszo do centrum,żeby wsiąść w autobus jadący na Osiedle Młodych, do szpitala itp. Autobus z Żurady zbyt rzadko jeździ,żeby można było go brać pod uwagę. Kiedyś jeździł autobus na cmentarz, ale najwyraźniej komuś to przeszkadzało i zmienili trasę. Południowa część miasta jest ignorowana od lat i nikt u władzy tego nie widzi! Tu nie mieszkają sami bogaci ludzie, nie wszystkich stać na samochód. A co z seniorami? Najwyższy czas skończyć zabawę z ulicą Parkową i puścić nią trasę autobusu w dwie strony. Amen 🙂

Aaaaaa
Aaaaaa
8 lat temu

Mam nadzieję,że tak właśnie będzie M-ka jeździć! Po co jeździć wiaduktem i niejednokrotnie 10 min stać w korku!! Poza tym to skandal,żeby z np.Żuradzkiej nie można było dojechać pod szpital(nie każdy ma auto i zdrowe nogi!), nie mówiąc już , żeby dojechać na Pakuskę i Oś.Młodych! A Parkową zrobili na Tour de Pologne, więc ulica przejezdna.

Olkuszanka22
Olkuszanka22
8 lat temu

W sumie całkiem nie głupi pomysł. Tylko nasuwa mi się jedno pytanie : jak ma przejeżdżać przez ul.Parkową jak ta ulica nie dość że i tak jest ciasna to jeszcze notorycznie zamknięta bo jakiś remont.:P

pIs
pIs
8 lat temu

Brawo!!!!! Może teraz przed wyborami władza zgodzi się. Jak nie to kolejny krok zmiana decydentów w tej materii.