Problem smogu to temat, który poruszany jest przez całą zimę. Nie inaczej jest w tym roku. Niedawno jeden z naszych Czytelników pytał o to, czy w przypadku występowania dużego zanieczyszczenia powietrza olkuskie władze – w trosce o zdrowie dzieci i młodzieży – mogłyby czasowo zamknąć lodowisko na rynku. Z podobnym pytaniem do burmistrza zwrócił się też radny Sebastian Tomsia. Jak informują przedstawiciele olkuskiego magistratu, zastosowanie takiego rozwiązania byłoby zadaniem karkołomnym i trudnym do realizacji.

– Występowanie smogu, związane m.in. z użytkowaniem kotłów na paliwo stałe, jest zjawiskiem dynamicznym. Uzależnione jest od wielu czynników, w tym atmosferycznych, takich jak kierunek wiatru, ciśnienie, temperatura itp. Te jak wiadomo, często ulegają zmianie. Dlatego trudno byłoby wyznaczyć okresy kiedy lodowisko powinno być zamknięte, z jednoczesnym przekazaniem tej informacji mieszkańcom. Informacje o stanie powietrza są powszechnie dostępne. Stosowne komunikaty o przekroczonych normach zanieczyszczenia powietrza przekazywane są m.in. do szkół i przedszkoli, a decyzje o korzystaniu z lodowiska przez najmłodszych powinny być podejmowane przez rodziców i wychowawców z uwzględnieniem tych właśnie informacji i zaleceń – wyjaśniają miejskie służby.

A jakie jest zdanie naszych Czytelników na ten temat? – Zapraszamy do dyskusji!

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
3 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
5 Autorzy komentarzy
JanArekrealistaAndziaPXT Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arek
Arek

I znów ktoś mi mówi jak mam żyć. Niech każdy sam o sobie decyduje a nie odgórnie nakazem po łbie. Może ja lubię aktywnie wypoczywać w smogu? A dzieci niech pilnują świadomi rodzice

realista
realista

Co za bełkot???? w latach 80 czy 90 smogu nie było ??? Doskonale pamiętam jak Hotel Olkusz dawał do pieca. Ogólnie połowy miasta nie było widać. A teraz smog powstał. Dzieci z domu nie wypuszczać. Ludzie na kogo wy głosujecie? Proponuję sesję Rady Miejskiej w sezonie zimowym przenieść do lasu, bo im lodowisko w pobliżu magistratu szkodzi.

Jan
Jan

Dokładnie, zresztą jak głosują na to …….. lewactwo to tak mają!
Precz z komuną!!!!!!!!!!!

Arek
Arek

To się PISiory ucieszą że są nazywani lewactwem haha

Jan
Jan

Haha, chodzi O SLD PSL i PO czyli Lewacką Zorganizowaną Grupę Przestępczą. PISIORY ZROBIĄ Z NIMI PORZĄDEK JUŻ NIEDŁUGO!!!!!!!

Andzia
Andzia

nie można zamykać atrakcji dla dzieci przez smog.. przecież one nie będą siedzieć ciągle w domu przez błędy dorosłych! lepiej weźcie się ludzie za wymianę tych kopciuchów! ja wymieniłam na nowoczesny kocioł pelletowy od kostrzewy to i wy możecie. potrzebujemy móc oddychać lepszym powietrzem!

PXT
PXT

Na przyszły sezon proponuję lodowisko urządzić z dala od zabudowań, np na skateparku wraz z czujnikami smogowymi.
Tym samym będzie wykorzystany cały rok. Tam jest lepsza wentylacja (przeciąg) ze względu na otwartą przestrzeń od strony północnej. Gorzej gdy powiew pójdzie od zwariowanej krajówki i poniesie spaliny z samochodów, albo od wschodniej gdzie jest strefa przemysłowa. Namiot można ustawić otwartą stroną w kierunku Góry Pomorskiej, ostatniej nieskażonej smogiem oazy naszego regionu.