Olkusz

Ławeczki na klatkach schodowych bloków, mniej więcej w połowie drogi na najwyższe piętro, dające możliwość wytchnienia ludziom starszym, często schorowanym – to pomysł jednego z olkuskich miejskich radnych.

Propozycja dotyczy zarówno nieruchomości administrowanych przez gminę we wspólnotach mieszkaniowych, bloków Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego), jak i tych zarządzanych przez Olkuską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowa”.

– W czasie wielu rozmów z seniorami, którzy często mieszkają w blokach, słyszałem, że problemem jest często powrót z zakupami. Osoby te zwracają uwagę, że gdy brakuje wsparcia najbliższych, wyjście na trzecie piętro z zakupami stanowi prawdziwą wyprawę, obarczoną olbrzymim wysiłkiem. Aby ulżyć w ich codziennym życiu wystarczy proste rozwiązanie-  montaż na klatkach tzw. „ławeczek wytchnienia” – z takim pomysłem zwrócił się do olkuskiego burmistrza miejski radny Wojciech Panek, proponując, aby były to siedziska naścienne.

Radny zaproponował także spotkanie, na którym olkuski burmistrz, szefowie OSM, „Nowej” i TBS – u oraz przedstawiciele seniorów omówiliby szczegóły inwestycji oraz harmonogram montażu. Zdaniem pomysłodawcy, inwestycję można by realizować systematycznie na przestrzeni kilku lat.

Jak oceniacie pomysł montażu „ławeczek wytchnienia”? Piszcie na www.przegląd olkuski.pl!

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
2 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
5 Autorzy komentarzy
Barbara OrkiszkoloMarcin Zarzyckiraff77mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Barbara Orkisz
Barbara Orkisz

Olkuskiej Radzie Seniorów pierwszej kadencji, udało się przekonać panów: Burmistrza Romana Piaśnika i Starostę Pawła Piasnego, aby w różnych częściach miasta postawić ławeczki wytchnienia. Stoją przy ulicach: Alei 1000-lecia, M. Curie -Skłodowskiej, Kazimierza Wielkiego, na Osiedlu Słowiki, Powstańców Śląskich, przy Długiej, M. Biema i Żuradzkiej. Szkoda, że na ławeczkach nie ma do tej pory tabliczek, obiecanych przez Burmistrza, wskazujących na inicjatorów i realizatorów pomysłu.
Osobiście życzę Panu Wojciechowi Pankowi sukcesu w kontynuowaniu inicjatywy, a wszystkim krytykom pomysłu przypominam, że młodość trwa krótko!

Barbara Orkisz
Barbara Orkisz

Chwała Panu Radnemu za chęć pomocy Seniorom! Pomysł nie jest nowy bo inicjatywa ławeczek wytchnienia wyszła od Olkuskiej Rady Seniorów pierwszej kadencji. Zorganizowaliśmy dwa spotkania wszystkich zarządców mieszkań w Olkuszu. Inicjatorką pomysłu była Olga Śladowska, która wzór przywiozła z zaprzyjaźnionego miasta Schwalbach.
Mieliśmy świadomość, że umieszczenie składanych siedzisk na klatkach schodowych wymaga zgody służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców, ale do końca pierwszej kadencji ORS, zarządcy bloków nie podjęli tego tematu za wyjątkiem Pani Dyrektor TBS .

Marcin Zarzycki
Czytelnik
Marcin Zarzycki

No brawo! Poprawimy warunki noclegowe na klatkach schodowych, już nie będzie trzeba co rano omijać po balustradzie zmęczonych klientów sklepów nocnych, teraz będą mieli swoje ławeczki. Proponuję je montować w okolicy kaloryfera, żeby zapewnić komfort wypoczynku w zimowe wieczory.

kolo
Udzielający się czytelnik
kolo

Kołdra gratis?

mike
Zasłużony czytelnik
mike

Niektóre klatki są tak wąskie, że nawet taboret wytchnienia się nie zmieści.

raff77
Udzielający się czytelnik
raff77

Już to widzę jak jakaś matka wraca do mieszkania ze swoim wózkiem i nie może się zmieścić na półpiętrze … bo „ławka wytchnienia”.