waszeinterwencje

Nowo wyremontowane skrzyżowanie al. Tysiąclecia z ul. Dworską i ul. M. Biema doskonałe nie jest. Do naszej redakcji trafiło ostatnio kilka interwencji w sprawie niedawnej modernizacji „krzyżówki”. Niektóre prace zostaną wykonane tam raz jeszcze. Kierownictwo Zarządu Drogowego w Olkuszu ma w planach remont całej ul. M. Biema. 

– Modernizacja skrzyzowka1krzyżowania nie została przeprowadzona w prawidłowy sposób. Niby skończone przed terminem, ale na pewno wymaga poprawek. Kilka dni temu samochód ciężarowy przewrócił słup sygnalizacyjny, bo wyjeżdżając z ul. M. Biema w lewo nie zmieścił się w swoim pasie, a podobno wloty ulic miały być poszerzane. Kolejny problem to przejście dla pieszych na ul. Dworskiej. Od strony „Biedronki” nie da się po zejściu z pasów iść prosto, tylko trzeba obejść zieleniec, by wejść na chodnik. Kto to projektował? Nie mówiąc już o wykonaniu trawników – robotnicy wysypali piasek, potem centymetr torfu i posiali trawę. Nietrudno się domyślić, że wszystko rozwiał wiatr. Tak właśnie wyglądają u nas remonty – z taki problemem przyszedł do naszej redakcji olkuszanin.

Jak się dowiedzieliśmy, niektóre rzeczy wykonawca modernizacji będzie poprawiał. – Parametry skrzyżowania zostały zaprojektowane zgodnie z warunkami technicznymi. Po uruchomieniu sygnalizacji nie powinno być problemu z przejezdnością na skrzyżowaniu. Jeśli wystąpi jakiś problem z prawoskrętem z ul. Biema wystąpimy do projektanta, by skorygował łuk. Problem z chodnikiem przy Dworskiej zostanie w najbliższym czasie rozwiązany. Wykonywaliśmy prace w obrębie pasa drogowego, czyli naszej własności. Wykonanie połączenia z chodnikiem wymaga wejścia nakrzyzowka2 działkę prywatnego właściciela. Na pewno uregulujemy tę kwestię. Na zieleńcach zostanie uzupełniona warstwa ziemi urodzajnej. To zgłaszał już inspektor nadzoru wykonawcy – twierdzi p. o. dyrektora Zarządu Drogowego w Olkuszu, Paweł Pacuń.

Piesi skarżą się również na brak chodników w okolicy tego skrzyżowania. – Przy okazji modernizacji nie pomyślano o wszystkim. Owszem, zrobiono chodniki w obrębie „krzyżówki”, ale wzdłuż ul. M. Biema, za przystankiem autobusowym nie ma jak przejść, bo jest tylko skarpa. U wlotu ul. M. Płonowskiej nie ma z kolei przejścia dla pieszych. W ogóle cała ta ulica woła o pomstę do nieba – mówi jeden z mieszkańców.

Dyrekcja Zarządu Drogowego w Olkuszu zapowiada, że w założeniach do planu remontów drogowych na przyszły rok zgłosi projekt przebudowy całej ul. M. Biema. – Na pewno potrzebna jest tam kanalizacja deszczowa. W rejonie skrzyżowania z ul. Legionów Polskich i ul.Jana Pawła II podczas intensywnych opadów notorycznie powstaje ogromne rozlewisko. Wymianie musi ulec nawierzchnia asfaltowa, no i chodniki. Chciałbym, aby jezdnia została zwężona do około 7 metrów. Wtedy można by wytyczyć ścieżkę rowerową. Od strony bloków przy ul. Legionów Polskich powinien być chodnik do Witeradowa. Największym problemem będą zapewne koszty. Na taką propozycję musi wyrazić zgodę Zarząd Powiatu – opowiada Paweł Pacuń.

Ul. M. Biema nie była remontowana od lat. Czy jej przebudowa stanie się faktem, okaże się w trakcie prac nad przyszłorocznym budżetem powiatu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
frotek
frotek
12 lat temu

racja

Słupki z Miasta
Słupki z Miasta
12 lat temu

[quote name=”Studzienki osiedlowe”]
Czy to nasza wina, że nie zrobiono nas jak nasze młodsze siostry na ulicach Mickiewicza, Szpitalnej, Górniczej i Kościuszki? One są w tym mieście uprzywilejowane i lepiej traktowane. Na nasze siostry nikt nie narzeka, byle co im się stanie i zaraz są troskliwie naprawiane, a my…[/quote]

Nasze drogie koleżanki Studzienki Osiedlowe. Wy po prostu macie pecha. A kto wam każe leżeć na ulicy Kochanowskiego? Przecież tam psy odwrotnymi stronami szczekają! My, Słupki z Miasta, tam nie zaglądamy, no wiecie, naszym zadaniem jako Słupków jest trwać w jednym miejscu. Że brzydkie jesteście? Stare? Zapadnięte? Bo się, Drogie, nie staracie. Nasze Miastowe Studzienki są jak laleczki, dopieszczone, równiusieńkie, bo my, Słupki Miastowe, o nie dbamy. Że niby o was nie ma kto zadbać? Przecież powinni chyba Słupki Osiedlowe! A za co? A, Studzieneczki, to już jest Wasz problem, nam funduszy nie brakuje, turlajcie się do nas jakby co, miejsca jest dość.

lupianaszydzi
lupianaszydzi
12 lat temu

Z czyich pieniędzy będą poprawiać.Ujawnić projektanta
Przeglądzie ,do dzieła!

czytelnik
czytelnik
12 lat temu

ubaw z wladzy,czesc dalsza.na lamach tej witryny pisalem w komentarzach o lancuszku przy starych ,zlikwidowanych przejsciach. kilka dni pozniej jakis radny…cos w tym stylu podlapal moj pomysl i reklamowal go jako wlasny-smiechu mialem co nie miara.
inna sytuacja-pisalem o tym zawijasie miedzy osiedlem a czarna gora/pisalem ze wygodnie tam przejechac tylko rowerem a ogr. do 40km/h to zbyt wiele jak na taki zakret
jakie bylo moje zdziwienie kiedy jade a tu ogr do 30km/h,powbijane znaki informujace o wypadkach itp. kto czyta komenty na „po” to skojarzy te moje wypowiedzi. myslicie ze cala smietana olkuska nie wchodzi na ta stronke? czytaja opinie na swoj temat a potem udaja ze cos robia i ze to ich pomysly i zaslugi. Olkuscy radni sa smieszni

czytelnik
czytelnik
12 lat temu

no a ja nadal zastanawiam sie po co komu te swiatla-wielcy inzynierowie pomalowali lewoskrety/jak za starych dobrych czasow,puki sie nie zmazaly. wiekszosc pojazdow jedzie na wprost przez to skrzyzowanie/tj od szpitala w strone emali wiec tylko zmarnowano pieniadze. a mozeby tak pomyslec nad tym jak poszerzyc 2 glowne ulice w centrum olkusza? to zgroza zeby taka dziura jak olkusz byla zakorkowana jak wielkie metropolie. komus brakuje jaj zeby wziac odpowiedzialnosc i porzadnie zajac sie jedna inwestycja. a tak to robi sie inwestycje dla kilku osob a nie dla ogolu

a ja
a ja
12 lat temu

[quote name=”Michałek”](Kilka dni temu samochód ciężarowy przewrócił słup sygnalizacyjny, bo wyjeżdżając z ul. M. Biema w lewo nie zmieścił się w swoim pasie)

Witam mam pytanie do krzykaczy, którzy chcieli tam rondo, co by było gdyby na tym rondzie znajdowały się dwa pojazdy a pan kierowca nie zmieścił by się ? I tak przynajmniej z 3 razy w tygodniu nie mógł by się zmieścić.[/quote]
popieram, widać niektórym ile i co by człowiek nie zrobił zawsze źle, ot taka nasza polska miaucząca mentalność

Studzienki osiedlowe
Studzienki osiedlowe
12 lat temu

[quote name=”silvox”] …Kochanowskiego, bo ta ulica woła o pomstę do nieba – 100 studzienek na 400 metrach ulicy – paranoja jakaś !!![/quote]

Czy to nasza wina, że nie zrobiono nas jak nasze młodsze siostry na ulicach Mickiewicza, Szpitalnej, Górniczej i Kościuszki? One są w tym mieście uprzywilejowane i lepiej traktowane. Na nasze siostry nikt nie narzeka, byle co im się stanie i zaraz są troskliwie naprawiane, a my? Stare jesteśmy, styrane, zapadnięte, nikogo nasz los nie interesuje. Tylko kierowcy, którzy od lat urządzają slalom między nami starają się nas, biedne, oszczędzać. A ile myśmy się, osiedlowe studzienki, naoglądały i nasłuchały! Piski opon, mruganie światłami, klaksony, wymachiwanie pięściami na tych, którzy slalomują między nami nieostrożnie nie zważając na ruch z przeciwka! I tak już jest od wielu, wielu lat.
Ach, jak my, olkuskie osiedlowe studzienki, zazdrościmy naszym siostrom z rynku i jego okolic! Ciężki jest nasz los! 🙁

Michałek
Michałek
12 lat temu

(Kilka dni temu samochód ciężarowy przewrócił słup sygnalizacyjny, bo wyjeżdżając z ul. M. Biema w lewo nie zmieścił się w swoim pasie)

Witam mam pytanie do krzykaczy, którzy chcieli tam rondo, co by było gdyby na tym rondzie znajdowały się dwa pojazdy a pan kierowca nie zmieścił by się ? I tak przynajmniej z 3 razy w tygodniu nie mógł by się zmieścić.

a ja
a ja
12 lat temu

jak tak drążycie temat, to drążcie przynajmniej merytorycznie, kto i dlaczego chciał odbiór przed terminem !
nic dodać nic ująć
dziennikarze weźcie się do roboty a nie puszczajcie populstycznych artykułów

AdamB
AdamB
12 lat temu

racja, ulica Kochanowskiego jest w tragicznym stanie, jadąc ostrym slalomem niesposób ominąć wszystkich studzienek, które przeważnie są położone ok. 10-15 cm ponizej asfaltu

silvox
silvox
12 lat temu

To jak się już rozłożą z robotą w tym rejonie to niech z rozpędu zrobią też Kochanowskiego, bo ta ulica woła o pomstę do nieba – 100 studzienek na 400 metrach ulicy – paranoja jakaś !!!