jams1

W niedzielę już po raz trzeci odbyły się zawody w jeździe na rolkach, deskorolkach i BMX-ach, popularnie nazywane Jam Session Silver Town 2011. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Skatepark został rozłożony na parkingu przed Carrefourem, gdzie każdy od rana mógł sprawdzić swoje umiejętności.

Jazda na deskorolkach, rolkach i BMX- ach to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin uprawianych przez młodych ludzi. -Trzy lata temu spotkaliśmy się z młodzieżą olkuską, która wyszła z inicjatywą, aby zorganizować takie zawody właśnie w naszym mieście. Mimo że w Olkuszu nie mamy skateparku, organizacja takiego przedsięwzięcia to wyjątkowa okazja dla młodych ludzi, dająca im możliwość pokazania się i zobaczenia, jak jeżdżą najlepsi. A przede wszystkim jest to świetna zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu. Z racji, że ta impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że wpisze się ona w tradycję naszego miasta – mówi dyrektor MOSiR-u, Dariusz Murawski.

Widowiskowe zawody odbyły się w trzech kategoriach i przyciągnęły liczną publiczność oraz ponad 100 uczestników. W kategorii rolki najlepszy okazał sięjams2 Eryk Muszyński z Krakowa, tuż za nim znaleźli się Radek Miśkowiec z Chrzanowa oraz Andrzej Maj z Krakowa. Wśród deskorolkowców pierwsze miejsce zajął Maciek Bobowski z Krakowa, drugie natomiast Tomasz Kłos z Krakowa. Ostatnią konkurencją były BMX-y. Tutaj zawodnicy z Jaworzna nie mieli sobie równych. Pierwsza lokata przypadła Arturowi Ziętkowi, druga Filipowi Lempartowi, trzecia Michałowi Pawełko.

W organizacji „Jam Session- Silver Town 2011″ pomogli:

Oprawa graficzna – studio grafiki Manifest oraz Przegląd Olkuski

Udostępnienie miejsca na rozstawienie skateparku oraz niezbędna pomoc techniczna – CH Echo

Opieka medyczna – Grupa Ratowników Medycznych PCK Olkusz

Napoje energetyzujące dla zawodników – firma „Red Bull”

Nagrody dla uczestników ufundowali: firma AMA Serwis Sp.z o.o. z Olkusza oraz firma Premium również z Olkusza, a także sklep internetowy Manifest i Hadron oraz sklep internetowy Hedoskate.com. Puchary w tegorocznych zawodach zapewnili Techramps Kraków i MOSiR Olkusz.

Organizatorzy składają również podziękowania dla młodzieży, która od trzech lat pomaga w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:24035}{joomplu:24021}{joomplu:24014}{joomplu:24011}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rolkowiec
rolkowiec
12 lat temu

a czy burmistrz nam nie obiecał skateparku

fan-atyk
fan-atyk
12 lat temu

Panie Łukaszu, tak to jest, że człowiek orze jak może, a i tak są niezadowoleni 🙂 Życie. Zdjęcia Pan robi swietne. Kawał dobrej roboty dla ludzi i miasta. I Gołaczewy i rolkowcy mają pamiątkę. Powodzenia!

ŁD
ŁD
12 lat temu

Również żałuję ,że nie mogłem zostać do końca i fotografować bikerów. Nie była to jedyna impreza tego dnia a każde wydarzenie zasługuje na poświęcenie mu czasu. Ja swój musiałem podzielić miedzy Olkusz i Gołaczewy. Ile mogłem tyle na Jam Session byłem.

Jacek KUra
Jacek KUra
12 lat temu

dupa nie foty…..tam przecie rowerów niema kto to robił ehh