wieloboj14

Ośrodek „Leśny Dwór” w Bukownie po raz kolejny gościł młodych zawodników startujących w Wojewódzkich Zawodach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Wieloboju Łączności Ligi Obrony Kraju. Do sportowych zmagań przystąpiło 42 uczestników.

Zawodnicy zmagali się w czterech konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej, określenie azymutu, rzut granatem oraz radiopelengacji, czyli odszukiwaniu ukrytych nadajników. Przed podsumowaniem zawodów oraz wręczeniem nagród i dyplomów na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

W klasyfikacji indywidualnej uczennic szkół podstawowych zwyciężyła Zuzanna Jędrocha (SP Klucze), a kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Gęgotek (SP 5 Olkusz), Wiktoria Brzozowska (SP 6 Olkusz), Klaudia Kowal (SP 5 Olkusz) i Martyna Kępka (SP 6 Olkusz). Wśród uczniów pierwszy był Konrad Piętka (SP 1 Bukowno) przed Mikołajem Białasiem (SP 6 Olkusz), Krzysztofem Kluczewskim (SP 6 Olkusz), Szymonem Kopciem (SP 1 Zabrzeg/Bielsko – Biała) i Szymonem Targoszem (SP 38 Bielsko – Biała).

Karolina Stach (Gim. 4 Olkusz), Kamila Barczyk (Gim. 4 Olkusz), Angelika Piecuch (Gim. 1 Zabrzeg/Bielsko – Biała), Agata Majkowska (Gim. 1 Zabrzeg/Bielsko – Biała) i Karolina Bezłada (Gim. Klucze) to pierwsza piątka dziewcząt startujących w grupie gimnajzalistek. W gronie chłopców w tej kategorii wiekowej pierwszy był Daniel Milej (Gim. 4 Olkusz), drugi Sebastian Rembelski (Gim. 4 Olkusz), trzeci Maciej Nowak (Gim. 3 Olkusz), czwarty Michał Mirek (Gim. Olkusz przy ZSS), a piąty Tomasz Mucha (Gim. Klucze).

Anna Nowińska (I LO Olkusz), Aleksandra Krężel (I LO Olkusz), Monika Kaliwoda (ZS 4 Olkusz), Anita Gałka (II LO Olkusz) i Marta Łaciak (ZS 4 Olkusz) – tak wygląda klasyfikacja w kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Wśród uczniów wygrał Adrian Chochół (II LO Olkusz), przed Patrykiem Drygałą (II LO Olkusz), Michałem Glibowskim (I LO Olkusz), Marcinem Cembrzyńskim (II LO Olkusz) i Michałem Kasperkiewiczem (IV LO Olkusz).

W klasyfikacji drużynowej najwyżej uplasowała się SP Bukowno, a za nią kolejno: dwie drużyny z SP 6 Olkusz, SP 5 Olkusz oraz SP 38 Bielsko – Biała. W kategorii gimnazjów prym wiodły dwa zespoły z olkuskiej „Czwórki”, trzecie miejsce przypadło Gimnazjum z Klucz, a dwa kolejne Gimnazjum w Bukownie i Gimnazjum nr 1 z Zabrzegu (Bielsko – Biała). II LO w Olkuszu zwyciężyło w gronie szkół ponadgimnazjalnych. Dalsze lokaty zajęły: I LO w Olkuszu, IV LO w Olkuszu oraz ZS 4 w Olkuszu.

W drużynowych zawodach w radioorientacji sportowej o Puchar Małopolski w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła olkuska „Piątka”. Pierwsze i drugie miejsce w grupie gimnazjów zajęły zespoły z „Czwórki” w Olkuszu (III m. – Gim. Klucze, IV m. – Gim. Bukowno). W najstarszej kategorii zwyciężył zespół z II LO w Olkuszu, przed drużynami z I LO, IV LO i ZS 4.

Sportową imprezę zorganizowali: Małopolski Zarząd Wojewódzki LOK w Krakowie,  Powiatowy Zarząd LOK w Olkuszu oraz Burmistrz Miasta Bukowno, przy współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Olkuszu.