Olkusz

Z takim pytaniem zwrócili się do nas pasażerowie ZKG „KM” korzystający z przystanku przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, znajdującym się po prawej stronie ulicy, tuż przed skrzyżowaniem z „krajówką”. Co jest nie tak z ławką pod wiatą?

Problem widać gołym okiem na załączonym zdjęciu, wykonanym jeszcze w listopadzie: „Ławeczka jest zdecydowanie za niska” – twierdzą mieszkańcy interweniujący w naszej redakcji – „Starszym oraz niepełnosprawnym osobom trudno z niej korzystać. Są chyba jakieś przepisy określające wysokość takich ławek na przystankach. A nawet jeśli nie, to chyba każdy widzi, że starsza czy mająca problemy z poruszaniem się osoba, jak już tu usiądzie, to ma spory problem, aby wstać” – argumentują pasażerowie.

Zwróciliśmy się zatem do władz Gminy Olkusz z pytaniem czy miasto ma zamiar wymienić felerną ławkę na przystanku, a jeśli tak, to kiedy?

„Żeby podnieść wysokość siedziska, musi zostać podniesiona cała wiata przystankowa, żeby ławka była na wysokości normatywnej. Zostanie to wykonane przy sprzyjających warunkach pogodowych” – zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze