Olkusz

Wigilia Mieszkańców to już olkuska tradycja, gdyż w minioną niedzielę odbyła się ona po raz kolejny: na rynku zebrały się tłumy, a świąteczną atmosferę zapewniły występy artystyczne podopiecznych Pracowni Muzyczno-Teatralnej Pozytywka, Ogniska Muzycznego Dodi Art, Szkoły Podstawowej Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego, Studia Efendi Clue, Ogniska Artystycznego Żaczek oraz Szkoły Podstawowej Nr 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Olkuszu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły: Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

Część oficjalną rozpoczął natomiast występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Drygały, po którym Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył ze sceny świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym:

“Niech najbliższy czas spędzony wspólnie w atmosferze miłości i pokoju da siłę do pokonywania wyzwań, które przyniesie nadchodzący rok 2023. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Wigilii dla Mieszkańców Srebrnego Miasta. Wszystkim Państwu życzę, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były źródłem pokoju, a nadchodzący rok 2023 niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń” – mówił gospodarz Srebrnego Miasta.

Skoro były świąteczne życzenia, to nie mogło również zabraknąć opłatka, który po odmówieniu modlitwy poświęcił ksiądz dziekan Henryk Chmieła. Następnie opłatek został rozdany uczestnikom wigilii, którzy, dzieląc się nim, składali sobie wzajemnie życzenia.

Dla rozgrzania atmosfery, Komendant Olkuskiego Hufca ZHP pwd. Kamil Chmist przekazał kolejno na ręce burmistrza Romana Piaśnika Betlejemskie Światło Pokoju, po czym przyszedł czas na podsumowanie VII edycji Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek: po odebraniu nagród, zwycięzcy zaprezentowali ponadto swoje interpretacje świątecznych utworów.

Mimo doskwierającego mrozu, mieszkańcy mogli się ogrzać przy ognisku przygotowanym przez harcerzy lub zjeść ciepły posiłek zapewniony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Z kolei na przygotowanych straganach można było zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby oraz coś ciepłego do jedzenia i picia. Osoby najbardziej potrzebujące pomocy mogły na dodatek zgłosić się po odbiór świątecznej paczki.

Wigilia Mieszkańców została zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, olkuskich parafii, firm, stowarzyszeń i instytucji z Gminy Olkusz.

Wigilia Mieszkańców miasta to olkuska tradycja. W minioną niedzielę, 18. grudnia odbyła się ona po raz kolejny. Na rynku zebrały się tłumy a świąteczną atmosferę zapewniły występy artystyczne podopiecznych Pracowni Pozytywka.
Zdjęcia: Mikołaj
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze