Osiek

Na czas remontu drogi powiatowej w Osieku z użytku wyłączone zostały przystanki autobusowe na odcinku od skrzyżowania Osiek – Zimnodół do pętli autobusowej. Mieszkańcy pytają, czy autobusy mogłyby z niego korzystać w godzinach popołudniowych, kiedy nie ma tam robotników.

Otrzymaliśmy niedawno wiadomość od mieszkanki Osieka, która skarży się na ograniczenie zasięgu linii autobusowych kursujących na przystanek Osiek Pętla. – Nasza część sołectwa została odcięta od komunikacji publicznej. To duży problem dla osób starszych i matek z dziećmi. Skoro przejedzie tędy betoniarka, to dlaczego autobus nie może? – pyta osoba kontaktująca się z naszą redakcją.

Przejazdy zostały ograniczone w związku z remontem drogi powiatowej. Na stronie ZKG KM widnieje informacja, że o skrócenie tras wnioskował wykonawca inwestycji. – Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z informacją otrzymaną od wykonawcy remontu drogi na odcinku od skrzyżowania Osiek – Zimnodół do Pętli autobusowej w Osieku, o konieczności wyłączeniu z ruchu tego odcinka dla autobusów komunikacji miejskiej. Od 02 sierpnia br. linia ZZ i ZP nie będzie realizowała kursów do przystanku Osiek Pętla. Do odwołania z obsługi wyłączone zostaną wszystkie przystanki na tym odcinku drogi, tj. przystanek: Osiek Pętla, Osiek IV, Osiek III, Osiek Sklep w obu kierunkach oraz przystanek Osiek Szkoła (słupek przy parkingu) w kierunku Olkusza, Zimnodołu. Za utrudnienia powstałe nie z naszej winy przepraszamy – czytamy w komunikacie.

Mieszkanka Osieka pyta, czy istnieje możliwość, aby autobusy mogły tamtędy jeździć po godzinie 15:00, kiedy nie są prowadzone już roboty oraz w weekendy. Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Zarządu Drogowego w Olkuszu. Instytucja ta  tłumaczy, że zawieszenie linii autobusowych było koniecznością ze względu na trwające czynne prace budowlane polegające na montażu kanalizacji deszczowej oraz wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych drogi na przebudowanym odcinku drogi powiatowej nr 1078K.

Równocześnie informujemy, iż przebudowa weszła w kolejną fazę, gdzie równolegle prowadzone są roboty branży kanalizacyjnej oraz drogowej co uniemożliwia poruszanie się samochodów ciężarowych o masie całkowitej pow. 3,5 T w tym również autobusów. W przypadku pojawienia się możliwości przywrócenia komunikacji międzygminnej Zarząd Drogowy w Olkuszu podejmie stosowne działania mające na celu wznowienie kursowania autobusów – czytamy w piśmie, sygnowanym przez dyrektora Pawła Pacunia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze