Olkusz

Od poniedziałkowego poranka w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy zgłaszali nam, że na olkuskim osiedlu Młodych znowu w ciągu dnia świecą się lampy.

– Tak wygląda oszczędność energii po obu stronach ul. Tuwima. Jest godz. 11.20 i tak przez cały dzień od dawna – jeden z Czytelników przesłał nam zdjęcia oświetlonej ulicy Tuwima.

– Kiedyś opublikowaliście artykuł „Nocami ciemno… ale nie wszędzie”. Może teraz – „W dzień widno… ale tylko po obu stronach ul. Tuwima”. Poniedziałek 28 listopada przed godziną 12.00. I tak jest od dawna. Może ktoś się tym w końcu zainteresuje – to kolejna interwencja, która do nas dotarła wraz ze zdjęciami.

Zdziwienie mieszkańców dodatkowo budzi fakt, że w ramach oszczędności lampy są wyłączane po godz. 23.00. – To jak to w końcu jest? W dzień włączają oświetlenie, nie wiadomo po co, a w nocy z kolei ciemno, że strach wyjść. Niektórzy dopiero po 23.00 wracają z pracy, albo do niej wychodzą, gdy lampy jeszcze nie świecą. A tymczasem gdy na dworze jest jasno, to ulica oświetlona. Logiki w tym za grosz. Przecież to kosztuje! – to jeden w wielu telefonów, jaki odebraliśmy w poniedziałkowy poranek.

Za uliczne oświetlenie odpowiada gmina i to właśnie tam skierowaliśmy interwencje naszych Czytelników. 

– Od ubiegłego tygodnia na Os. Młodych trwa usuwanie dużych awarii na sieci oświetlenia ulicznego, należącej do Tauronu. Niestety proces ten wymaga załączenia oświetlenia ulicznego na czas diagnozowania i usuwania awarii. Pracownicy oceniają także, czy awarie zostały skutecznie usunięte, co również wymaga załączonego oświetlenia. Taki jest też powód załączonego oświetlenia na ul. Tuwima – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Fot. zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
6 miesięcy temu

Kto z Was ma u siebie lampy zewnętrzne od producenta firmy SU-MA? Takie jak tutaj – https://www.lampy-ogrodowe.pl/ ? To są trwałe rozwiązania czy raczej takie na jeden sezon?