Nie we wszystkich szkołach w okresie ferii zimowych można spędzić wolny czas na sportowo. Dziwi to naszych czytelników, którzy dzwonili do redakcji z pytaniem, dlaczego tak jest. Chodziło o Zespół Szkolno – Przedszkolno – Integracyjny przy ul. Kochanowskiego w Olkuszu.
-Dzieci maja wolne od nauki, nie wszystkie wyjeżdżają na zimowy wypoczynek, a szkoła stoi pusta. Są dwie sale gimnastyczne, dlaczego uczniowie nie mogą tam na przykład pograć w piłkę? Poza tym jest tam ścianka wspinaczkowa. Przecież to chyba żaden problem, aby przez kilka godzin dziennie dzieciom i młodzież zapewnić aktywne spędzanie wolnego czasu – pyta nasza czytelniczka.

Okazało się, że w szkole jest remont. -Na obu salach gimnastycznych prowadzone są prace remontowe i nie można tam wpuścić dzieci, bo obiekty są teraz wyłączone z użytku. Czynny jest za to basen – wyjaśnia dyrektor placówki Tomasz Tomsia.
Dodajmy, że w okresie ferii uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego wejścia na basen tylko przez dwie godziny dziennie, od 12.00 do 14.00, od poniedziałku do piątku. Basen jest wówczas dostępny tylko dla nich. W weekendy od 12.00 do 20.00 pływalnia jest ogólnodostępna, ale dzieci i młodzież szkolna mają wstęp za darmo.
Dlaczego tylko w niektórych szkołach można pograć na sali gimnastycznej, oczywiście pod okiem nauczycieli? -Wszystko zależy od dyrektorów szkół. Nauczyciel ma prawo do korzystania z urlopu w okresie ferii, a czy w tym czasie pełni dyżury w szkole, to już kwestia porozumienia między nauczycielami i dyrektorami. My nie możemy zmusić nauczycieli do pracy w wolne od zajęć dni – twierdzi dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzej Feliksik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
Ewa
10 lat temu

No i dobrze. Czy tylko kopać piłę potrafią? Niech czytają ksiązki, ida do kina, zwiedzą muzea olkuskie, pograja w szachy, odwiedzą babcię i dziadka, posprzątaja w swoich pokojach bo pewnie maja tam bałagan, wyrzuca śmieci, pójda po zakupy, pogadają z rodzicami bo w czasie roku szkolnego nie mają czasu, pouczą się angielskiego, Oj jest co robić nie trzeba sie koniecznie dobijac do szkoły, kóra akurat odpoczywaod uczniów.

Anetta
Anetta
10 lat temu

Bo n-le mają ferie!!! Napracowali sie to teraz muszą odpoczywać 🙁

Ucitielka tańca
Ucitielka tańca
10 lat temu

.
Dzisiaj w szkołach rządzą RODZICE i DZIECI, a nauczyciel ma g. do gadania. To tak, jakby nauczyciel poszedł do domu ucznia i kazał rodzicom i dzieciom robić to lub tamto. Jak tak dalej pójdzie to rodzice będą sobie sami uczyć dzieci, przeważnie tak, jak do tej pory, czyli przy pomocy fotela i pilota telewizyjnego. 😆
.

Myślący
Myślący
10 lat temu

To proste. Sali gimnastycznej jak i nauczycielom odpowiedzialnym za salę należy się w ferie ZASŁUŻONY odpoczynek. A i dzieci odpoczną od szkoły, od sali i od nauczycieli. Można robić tysiące różnych i ciekawych rzeczy w ferie. Ja, na przykład, oglądałem w ferie PIPI LANGSTRUMF w telewizji i mi to nie zaszkodziło. DAJCIE ODPOCZĄĆ DZIECIOM OD SZKOŁY JAK WAS PROSZĘ!