DSCF6912

Weekend 22–23 czerwca upłynął bukowianom pod znakiem świetnej zabawy. To właśnie w tym czasie odbywały się Dni Bukowna 2019. Wilki, Sztywny Pal Azji, Nokaut czy Power Play – oto gwiazdy, które wystąpiły przed bukowieńską publicznością.

Tegoroczne Dni Bukowna za nami. Organizatorzy zapewnili uczestnikom święta miasta wiele atrakcji. Po uroczystym otwarciu imprezy przez sekretarza miasta Marcina Cockiewicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Edmunda Gmitruka na plenerowej scenie z programem artystycznym zaprezentowały się dzieci Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Następnie na murawie stadionu można było zobaczyć pokazy Ju-Jitsu w wykonaniu członków Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Samuraj”. Tuż po nich z koncertem piosenek biesiadno-folkowych wystąpił zespół Folk Express, w składzie Ewa Błaszczyk, Monika Korpusik, Marian Chrobok i Jacek Kapica. Publiczność bawiła się m.in. przy takich piosenkach, jak ,,Poszła Karolinka do Gogolina,” czy ,,Powiadają, żem jest ładna”. Programowi towarzyszyły występy grupy baletowej.

DSCF6417

DSCF6517

Kolejnym punktem programu pierwszego dnia święta miasta był występ zespołu Hakuna Matata. Grupa śpiewa w języku swahili, zulu, walof, lingala, po francusku, portugalsku, angielsku i nie tylko, a jej oryginalność polega na miksowaniu brzmień tradycyjnych i nowoczesnych instrumentów (djembe, balafon, bębny, bas, gitara).

DSCF6766

Wisienką na torcie były jednak dwa kolejne koncerty – zespołów Sztywy Pal Azji oraz grupy Wilki, na czele z Robertem Gawlińskim. Nie zabrakło więc takich hitów, jak ,,Wieża radości, wieża samotności”, ,,Łoże w kolorze czerwonym”, czy ,,Jest dobrze, jest miło” w wykonaniu pierwszej formacji, czy ,,Son of the blue sky”, ,,Bohemy”, ,,Baśki”, i ,,Love story” w wykonaniu Wilków. Na ostatnie dwa koncerty przybyli do Bukowna liczni goście z całej okolicy.

DSCF6916

Pierwszy dzień Dni Bukowna, tradycyjnie, zakończył pokaz sztucznych ogni.

Fotorelacja z pierwszego dnia:

{joomplu:87423}{joomplu:87393}{joomplu:87431}

Drugi dzień święta miasta rozpoczęły występy uczniów SP nr 1 i SP nr 2 w Bukownie oraz wokalistów i zespołów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury i w Studiu Efendi Clue. Na scenie zaprezentowali się m.in.: chór Animato, kapela Bukowiacy, zespół Spod Buczyny, a tuż po nich grupa taneczna Ladies Fitness&Dance.

DSCF7030

DSCF7119

Kolejnymi punktami imprezy był koncert Orkiestry Dętej ZGH ,,Bolesław” w Bukownie wraz z występami mażoretek ,,Fantazja” z Ogrodzieńca, po których odbyły się dwa kolejne koncerty: zespołów Nokaut i Power Play. W przerwie, z pokazem tańca towarzyskiego, wystąpili podopieczni szkoły tańca Beautiful Dance Studio.

DSCF7175

DSCF7273

DSCF7429

Ważnym wydarzeniem tegorocznych Dni Bukowna było wręczenie Nagród Gospodarczych Burmistrza Miasta Bukowno ,,RÓŻE BIZNESU” dla najlepszych firm roku oraz Serc dla Bukowna. W tym roku Różę Biznesu i tytuł firmy roku otrzymał Boltech sp. z o.o., z kolei w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw firmą roku została Hurtownia Materiałów Budowlanych i Chemicznych Grażyna Spyra.
Przyznano także Serca dla Bukowna, czyli nagrody Burmistrza Miasta Bukowno, będące wyrazem uznania za sukcesy osiągnięte dzięki determinacji, ciężkiej pracy i wierze w sukces oraz wdzięczności za promocję Bukowna. Otrzymali je Katarzyna Szklarczyk – zwyciężczyni ostatniej edycji programu TOP MODEL, oraz Wojciech Korfel – szef kuchni gdańskiej restauracji Prologue, laureat tytułu Szefa Przyszłości, przyznawanego młodym, zdolnym kucharzom przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną z Paryża.

DSCF6745

DSCF6870

Dwudniowej miejskiej imprezie towarzyszyło wiele innych wydarzeń. Choć w tym roku, z powodu remontu obiektów sportowo-rekreacyjnych, odwołano Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno, tradycyjnie na obiektach MOSiR-u odbywały się turnieje sportowe, w tym mecz piłki nożnej przedszkolaków i turniej rodzinny „Mamo, Tato, baw się z nami”. Na plenerowej scenie z rąk sekretarza Miasta Marcina Cockiewicza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Edmunda Gmitruka najzdolniejsi uczniowie odebrali nagrody rzeczowe oraz stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie. Z kolei firma DB Cargo przekazała 5 tys. złotych na realizowany przez miasto projekt inwestycyjny „Rozwój terenów zieleni miejskiej w Bukownie” – dokładnie na zakup elementu wodnego do przebudowywanego obecnie parku przy ul. Parkowej.

DSCF6922

Ponadto podczas Dni Bukowna przeprowadzano zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Jak co roku, nie zabrakło wesołego miasteczka oraz strefy gastronomicznej.

Fotorelacja z drugiego dnia:

{joomplu:87472}{joomplu:87458}{joomplu:87452}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze