Ponad 150 zawodników zagrało w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego na olkuskiej hali sportowej. W zawodach starowali zawodnicy niezrzeszeni i zrzeszeni, w 10 kategoriach wiekowych. Poza reprezentantami powiatu olkuskiego pojawili się zawodnicy m.in. z Krakowa i Zawiercia. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W grupie uczennic z podstawówek wygrała Karolina Gil (SP w Chełmie), przed Anną Rozmus i Oliwią Pogodzik (obie z SP w Żuradzie), natomiast najlepszy w grupie chłopców okazał się Kacper Majewski (SP w Jaroszowcu).

Tamara Synowiec (Gim. nr 3, Olkusz) była pierwsza, a Katarzyna Bugaj (Gim. w Wolbromiu) druga w kategorii gimnazjalistek. W tej samej kategorii wiekowej drugie miejsce zajął Tomasz Olesiak(Gim. w Kluczach), a trzecie Paweł Dybich (Gim. nr 3, Olkusz).  
Martyna Banyś (IV LO, Olkusz) uplasowała się najwyżej na podium w kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych, a Sylwia Śladowska (ZS nr 1, Olkusz) zajęła trzecią lokatę. W grupie chłopców pierwsze trzy miejsca przypały olkuskim uczniom: Mateuszowi Wieczorkowi (I LO), Łukaszowi Wypchałowi (I LO) i Przemysławowi Izdebskiemu (Liceum Mundurowe).

Paulina Banyś z Zarzecza, Anna Majewska i Dominika Szromnik z Jaroszowca to pierwsza trójka wśród kobiet z rocznika 1990 i starszych. W kategorii panów z tego przedziału wiekowego zwyciężył Kamil Pozłótka, przed Rafałem Skotnicznym i Michałem Mindą z Olkusza. W gronie młodziczek drugie miejsce przypadło Karolinie Gil (ULKTS Jaroszowiec), a trzecie Ewie Filiczak (LKS Jaroszowiec). Kacper Majewski (ULKTS Jaroszowiec) był drugi w kategorii młodzików. Najlepszym kadetem okazał się Tomasz Olesiak (ULKTS Jaroszowiec), drugie miejsce w grupie juniorek zajęła jego klubowa koleżanka Martyna Banaś. W kategorii juniorów dwa miejsca na podium przypadły zawodnikom ULKTS Jaroszowiec: pierwsze Mateuszowi Wieczorkowi, a drugie Maciejowi Waśniowskiemu. W grupie seniorek druga był Paulina Banyś, a trzecia Dominika Szromnik, obie z ULKTS Jaroszowiec. Na najlepszych tenisistów czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:12986}{joomplu:12991}{joomplu:12999}{joomplu:13007}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments