Olkusz

We wtorek 2 kwietnia Wiceminister Sportu i Turystyki Ireneusz Raś spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz Romanem Piaśnikiem, aby omówić jedną z największych powstających obecnie inwestycji w Srebrnym Mieście, czyli krytą pływalnię. Poseł Trzeciej Drogi zgodził się z potrzebą budowy w Olkuszu takiego obiektu oraz zapewnił, że Gmina Olkusz może liczyć w tym zakresie na wsparcie finansowe!

“Zdecydowana większość mieszkańców, z którymi na co dzień rozmawiam, mocno popiera budowę nowoczesnego i energooszczędnego parku wodnego w Olkuszu. Mam pełne przekonanie, że będzie to inwestycja, która ucieszy wiele środowisk sportowych oraz Olkuszan w każdym wieku. Nasz pomysł zyskał też uznanie na szczeblu rządowym. Dziękuję Wiceministrowi Sportu i Turystyki Ireneuszowi Rasiowi za budującą rozmowę o możliwościach sfinansowania naszych planów. Myślę, że dziś z dużym optymizmem możemy oczekiwać realizacji tego przedsięwzięcia.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypominamy, że w nowym obiekcie mieszkańcy będą mogli korzystać zarówno z wydzielonego basenu sportowego, przystosowanego do organizacji profesjonalnych zawodów sportowych, jak również basenu rekreacyjnego z wyznaczonymi torami do nauki pływania. Powstanie także strefa z urządzeniami zabawowymi dla dzieci oraz miejsce dla maluszków, w tym niemowląt. Przyjemny wypoczynek zapewni z kolei jacuzzi, a szukający większych wrażeń będą mogli skorzystać z dużej zjeżdżalni. Ofertę obiektu uzupełnią ponadto strefa saun i strefa wspinaczkowa. Całości dopełni natomiast kawiarnia, w której będzie można zregenerować siły po aktywnym wypoczynku, bądź poczekać na dziecko biorące udział w zajęciach na pływalni. Koszty utrzymania obiektu będą zredukowane dzięki zastosowaniu instalacji źródeł energii odnawialnej. Już niebawem Gmina Olkusz przystąpi do utworzenia Planu Funkcjonalno-Użytkowego dla tej inwestycji.

Pływalnia ma zostać zlokalizowana przy ulicy Rabsztyńskiej, jako że bezpośrednie sąsiedztwo istniejącej hali sportowo-widowiskowej z zapleczem noclegowym, a także nieduża odległość do centrum miasta, będą stanowiły dodatkową zachętę dla amatorów sportów wodnych odwiedzających Srebrne Miasto. Sama konstrukcja obiektu uwzględni oczywiście uwarunkowania terenu, zarówno pod kątem dostępności do miejsc postojowych i dróg publicznych, jak również warunków hydrogeologicznych.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w budżecie gminnym zabezpieczono natomiast środki na przeprowadzenie badań geotechnicznych terenu: jeżeli na tym etapie zaistnieją uzasadnione wątpliwości dotyczące możliwości budowy pływalni, wskazana zostanie inna lokalizacja. Dotychczasowe ustalenia są natomiast optymistyczne, gdyż pobliski teren jest już zagospodarowany, a wolnymi gruntami przy ulicy Rabsztyńskiej ciągle są zainteresowani nowi potencjalni inwestorzy.

Redakcja

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 miesiąc temu

Jestem dumy z tego, że burmistrzem może zostać prężnie działająca osoba w wieku 75 LAT! Tak! Dokładnie. Ten kandydat którego tak ukradkiem promujecie w swoich periodykach które dzięki wyborom może jeszcze pociągną ze 2-3 miesiące od 10 lat powinien być emerytem!
Już jego ziom Jarosław Kaczyński jest o rok młodszy i też od dawna powinien być emerytem!!!

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez mike
zEN
zEN
1 miesiąc temu

Taki obiekt spokojnie może powstać na terenie dzisiejszego kompleksu basenowego na Czarnej Górze. Wystarczy wszystko przykryć za pomocą systemu przeszklonych kopuł, których pokrycie może zostać zrobione w części z paneli fotowoltaicznych, tym samym część energii do zasilania obiektu może się zwrócić. Dzisiejszy basen jest użytkowany jedynie kilka tygodni w roku kalendarzowym, a mógłby pełnić funkcję całoroczną. Pozwoli to także zabezpieczyć infrastrukturę przed warunkami atmosferycznymi, które dobrze na nią nie wpływają – tym samym zaoszczędzić na remontach. Kompleks może także posiadać wewnątrz siłownię, gastronomię – w zasadzie wszystko, czego tylko będziemy chcieli. Wewnątrz mogą pozostać rosnące dzisiaj krzewy, jak i trawniki.

Kuba C
1 miesiąc temu

Olkuszowi potrzebny jest kryta pływalnia to nie podlega dyskusji – szkolny basen na os. Młodych to za mało ale park wodny może być faktycznie przejawem gigantomani. Pan Piaśnik przegra wybory i będzie się relaksował w tężni a my będziemy musieli utrzymywać nierentowną przestrzeloną inwestycję. Na miejscu całej ekipy Trzeciej drogi, która tak chętnie wspiera Pana Burmistrza zastanowiłbym się raczej jak wyplątać się z tej rozbudowy DK94. Dla dobra mieszkańców może warto nawet karę zapłacić. Jak dobrze pójdzie to za trzy lata drogowcy skończą remont a my zostaniemy z ekranami, kolejnymi światłami, rondami i …. mniejszym natężeniem bo akurat przestanie obowiązywać aneks na A4 i wedle zapewnień odcinek Krk-Katowice będzie darmowy. Kto przy zdrowych zmysłach będzie się wtedy turlał przez Olkusz???

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez Kuba C
Kuba C
1 miesiąc temu
Odpowiedz do  Kuba C

A posła Rasia należałoby zobligować do tego, by zagwarantował,że po wygaśnięciu aneksu na A4 odcinek Kraków-Katowice będzie bezpłatny.

mike
mike
1 miesiąc temu

Szaleństwo na całego. Basen na Czarnej Górze, kryta pływalnia na os. Młodych i park wodny na mokradłach (będzie taniej z wodą) który znudzi się ludziom po góra pół roku i będzie tylko koszty generował jak większość tego typu inwestycji w ostatnich latach. Co więcej to kilka tego typu parków wodnych już się pozamykało.
Ponadto kto niby miałby do Olkuszewa na ten akła park przyjechać? Z Krakowa? Na pewno NIE. Z Dąbrowy Górniczej czy Katowic? Na pewno NIE. Parę osób z Wolbromia czy Trzebini przez pierwsze pół roku poprzyjeżdża i tyle.
No ale wybory idą to trzeba się przez zaprzyjaźnione publikatory promować.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez mike