walce buchowieckiego 1

Od kilku miesięcy trwają prace kanalizacyjne i budowlane na ul. Buchowieckiego w Olkuszu. Jeden z mieszkańców nadesłał do redakcji  zdjęcia placu budowy oraz list o następującej treści:

 

– Chciałbym podzielić się z szanowną redakcją kilkoma kadrami z ulicy Buchowieckiego w Olkuszu, gdzie prace wodno – kanalizacyjne najwyraźniej dobiegają końca i przygotowywane jest podłoże pod nowy asfalt. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie panujące warunki pogodowe (w szczególności temperatura) i gabaryt sprzętu użytego do utwardzania podłoża – walca, który chyba nie do końca zasługuje na miano „drogowego”. W załączniku przesyłam kilka ujęć z dnia 16 i 19 marca br. Ulice Pakuska i Buchowieckiego były kilkukrotnie przewracane dosłownie do góry nogami. Jest nawet kilka takich miejsc, gdzie robotnicy regularnie odkopują je i zakopują do znudzenia, co tydzień od października. Zastanawiam się jaka będzie jakość nowej nawierzchni o ile wykonawca poprzestanie na utwardzaniu podłoża takim profesjonalnym sprzętem? – napisał jeden z naszych czytelników.

walec buchowieckiego4

 walce buchowieckiego 2

Drogi Czytelniku! Miejmy nadzieję, że ten mały „walczyk” to tylko taki sprzęt dyżurny porządkujący teren budowy, a jego praca to „przygrywka” do prawdziwego „walca”. W przeciwnym razie nowa nawierzchnia może nie przetrzymać następnej zimy.{jcomments on}

walce buchowieckiego

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
eeee......
eeee......
9 lat temu

A, czy to ktoś sprawdził czy z tym listem to prawda. Może, to znowu wymyślony temat przez Emilkę.

miastowy
miastowy
9 lat temu

A może Rzepka ruszyłby wreszcie swój świętoszkowaty ty(moderacja)łek i zainteresował jak w jego mieście partoli się robotę na każdym kroku???!!!