Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu od kilkunastu lat prowadzi program wsparcia żywnościowego dla potrzebujących z terenu naszego powiatu. W dobie pandemii nie jest możliwe wydawanie żywności w dotychczasowej formie. Potrzebujących nie pozostawiono jednak bez pomocy. Dzięki ludziom dobrej woli paczki z produktami spożywczymi dotarły do beneficjentów programu.

Kilkaset osób regularnie dostaje podstawowe artykuły spożywcze, umożliwiające przygotowanie codziennych posiłków. Z takiej formy wsparcia mogą korzystać osoby posiadające aktualne skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej (właściwego dla miejsca zamieszkania). Skierowanie obowiązuje przez całą edycję programu – obecna trwa do lipca.

Pandemia koronawirusa nie przerwała akcji wydawania żywności. Zmianie uległy zasady prowadzenia akcji. Członkowie Stowarzyszenia z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przygotowali paczki z produktami spożywczymi. -W pomoc w rozwożeniu żywności zaangażowali się nasi przyjaciele – druhowie z OSP Zederman – za co im serdecznie dziękujemy! Akcja nie mogłaby się odbyć bez pomocy olkuskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz radnego powiatowego Józefa Stacha. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania – mówi Anna Dela, prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”.

Program prowadzony jest we współpracy z Bankiem Żywności. Od kilku lat akcja odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Na razie nie wiadomo, jak akcja będzie przebiegać w maju. O szczegółach poinformujemy na naszych łamach.

fot. RSM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze