logo_malopolski.jpg

Władze czterech powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, olkuskiego i wadowickiego mają zamiar wypromować Małopolskę Zachodnią w Europie. Złożono już wniosek o unijne dofinansowanie. Projekt ma być realizowany w latach 2012-13.

Promocja Małopolski na arenie międzynarodowej to jedno z działań Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13. Samorządy, instytucje kulturalne i naukowe oraz organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie w wysokości od 400 tys. złotych do 1 mln 600 tys. złotych. Powiaty Małopolski Zachodniej złożyły wniosek opiewający na prawie 1 mln złotych. Wkład własny tej grupy ma wynieść około 250 tys. złotych.

– W ramach projektu chcemy przygotować profesjonalne materiały promocyjne: duży album, na pewno również film. Mamy zamiar pokazać się na targach organizowanych w Turyngii. Mamy się czym pochwalić, a ten region jest bardzo ciekawy, od papieskich Wadowic, przez Oświęcim z jego historią, po naszą Jurę Krakowsko – Częstochowską. Chcemy stworzyć coś małopolskiego, ale z naszą, odrębną jakością – podkreśla Jerzy Nagawiecki z olkuskiego starostwa.  Czy projekt otrzyma unijną dotację, okaże się w styczniu.

14
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
14 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
dr WiedzącyczubPimpuśpracownik starostwaAniaa Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dr Wiedzący
dr Wiedzący

Tak, to ja, Wiedzący, z tą tylko różnicą, że właśnie doktoryzowałem się, więc od wczoraj jestem już dr. Wiedzącym po kursach. Doktoryzowałem się szybko (lubię przykładać się do ważnych spraw) dlatego, że chcę z doktorami gadać jak równy z równym skoro tylu ich. Łomatko, wiem, że niby tu nie na temat, ale szanowny moderatorze zlituj się, przecież muszę się GDZIEŚ szanownej publice przedstawić. W trakcie przewodu doktorskiego nauczyłem się wiele nowego. Mam większą Wiedzę na temat Wiedzenia, nie będę już pisał w kółko tego samego, teraz tylko po elipsie. A będzie o czym pisać, gdyż nadchodzi nowy sezon. Nowy tytuł… Czytaj więcej »

Wiedzący
Wiedzący

.
Za czasów panowania TEJ wladzy w grę wchodzi tylko PIELGRZYMKA, i żadne tam inne szlaki turystyczne 🙂 .

czub
czub

(cd) Może w Olkuszu, na wzór innych miasteczek powinien zostać zorganizowany jakiś festiwal – kina niemego, animowanego, erotycznego, a nagrodę byłby srebrny gwarek? A może powinno się zainwestować w aktywna turystykę – ścieżki rowerowe latem, trasy biegowe zimą? Wtedy byłoby co promować, miłego dnia.

czub
czub

Dzień dobry wszystkim,Super, że urzędy zachodniej małopolski spięły tyłki i przystąpiły do współpracy, lepszy rydz niż nic i mam nadzieję, że to zaowocuje w przyszłości innymi inicjatywami .Z tego co czytam, na razie został złożony wniosek, a z doświadczenia wiem, ze od złożenia wniosku do podpisania umowy o dofinansowanie daleka droga. Jak zwykle mam pewne wątpliwości (przy realizacji projektów to atut, bo to pozwala zmniejszyć ryzyka zw. z realizacją działań). Pierwsza dotyczy tego, kto ma ew. realizować/koordynować projekt ze strony Olkusza? Pewnie jakiś dział promocji w Urzędzie Pow.? Jeśli tak, to czy te działania zrealizuje efektywnie, skoro do tej pory… Czytaj więcej »

Wiedzący
Wiedzący

Oj Pimpuś, uśmiech zagościl na mojej ateistycznej buziuni :). Co do „marki”, uważam, że olkuska wladza traci bardzo dużo cennego czasu na nieistotne GLUPOTY! Napiszę otwarcie, pod wieloma względami to jest w ogóle najglupsza wladza jaka kiedykolwiek rządzila Olkuszem. Naprawdę, mimo szczerych chęci, nie mogę o tym zabawnym teatrzyku pacynek pisać poważnie. Wiedzący jestem, wiele widzę, odetchnę z ulgą, kiedy ten komplet Szanownej Nieudolności opuści RATUSZ. Z jednej strony można winić Olkuszan że wybrali, ale też po jakiego diabla ktoś się pcha do wladzy, jak nie ma o tym zielonego pojęcia, a potem musi baty od Wiedzącego i innych zbierać?!Ja… Czytaj więcej »

Pimpuś
Pimpuś

Dziwią mnie takie akcje. Szkoda tych innych powiatów.Przecież powszechnie wiadomo,że Olkusz został przeklęty przez św. Jana z Kęt. Niedługo potem olkuskie kopalnie srebra zalała rzeka nomen omen Baba. Jest nawet taka rycina, gdzie kury się pasą na olkuskim rynku. Władza, jak tu piszą Wiedzący i Kibic taka wierząca i nie wie, że dopóki klatwy ktoś nie zdejmie to nie ma sensu nic promować? Przynajmniej do końca rewaloryzacji rynku, bo teraz to nawet kury nie mają gdzie się paść. Co do „Ziemi Olkuskiej” to bardzo przyzwoite pismo. Przynajmniej mnie zawsze nastraja bardzo pozytywnie w przeciwieństwie do innej prasy, gdzie tylko kryzys… Czytaj więcej »

profesor Kocór
profesor Kocór

[quote name=”pracownik starostwa”]…Rocznie wydaje sie na sam druk około 50 000 PLN!!!! Panie Kwasniewski zlikwidowac to natychmiast. Pan Konarski i Górnicki wpadli na ten pomysł aby dać pracę Nagawieckiemu. Ale wszystko ma swó koniec.[/quote]

Nie, no aż o to mi nie chodziło. Niech „Ziemia Olkuska” zostanie, tylko żeby w niej nic nie było o Starostwie, i żeby nie był to prywatny biuletyn garstki osób, a należał do WSZYSKICH OLKUSZAN skoro „Ziemia Olkuska”!

pracownik starostwa
pracownik starostwa

zdecydowana większość pracowników jest za LIKWIDACJA Ziemi Olkuskiej. Rocznie wydaje sie na sam druk około 50 000 PLN!!!! Panie Kwasniewski zlikwidowac to natychmiast. Pan Konarski i Górnicki wpadli na ten pomysł aby dać pracę Nagawieckiemu. Ale wszystko ma swó koniec.

profesor Kocór
profesor Kocór

[quote name=”Aniaa”]No właśnie! Pokażmy Europie jak nasze miasto wygląda naprawdę, — NO to najlepiej załóżmy ręce, siądźmy i może samo się wszystko zrobi!!!. Ale podejśćie.[/quote]
Niech się do porządnej roboty wezmą ci, którym za robotę na rzecz miasta się płaci. Epoka Czynów Społecznych minęła już dosyć dawno. My, Olkuszanie, jesteśmy od zakładania rąk, a władza jest od roboty, a nie od szerzenia fantazyjnych absurdalnych ideologii 😆

Aniaa
Aniaa

No właśnie! Pokażmy Europie jak nasze miasto wygląda naprawdę, — NO to najlepiej załóżmy ręce, siądźmy i może samo się wszystko zrobi!!!. Ale podejśćie.

profesor Kocór
profesor Kocór

Mam takie, przy okazji, pytanie związane z innym projektem. Wielokrotnie udało mi się przeczytać piękny, wydawany na błyszczącym papierze z kolorowymi ilustracjami za nasze, wszystkich Olkuszan pieniądze, biuletyn „Ziemia Olkuska”, i stwierdzam, że zawsze najwięcej w tym biuletynie było wiadomości o starostwie i jego pracownikach, jak się wydaje, najmniej związanych z Ziemią Olkuską. A skoro tak, czy biuletyn ten nie powinien przypadkiem nosić tytułu „Ziemia Starostwa” i być wydawanym za pensję urzędników?
Jak to się ma do obecnego projektu, czy będzie on związany z Ziemią Olkuską, czy także z Ziemią Starostwa???!!!

myślący
myślący

a może lepszy by był dla Olkusza jaki komisarz z uni zamiast burmistrz??

Koala
Koala

.
No właśnie! Pokażmy Europie jak nasze miasto wygląda naprawdę, może się cywilizowana Europa w końcu nad nami zlituje i da nam jaką EXTRA zapomogę 8)
[quote name=”Wiedzący”].
… Może ktoś mi pomoże, stwórzmy wspólnie, Olkuszanie, piękny album z widokami miasta jaki my widzimy, a nie jaki widzi pan Nagawiecki 😆
Dorzucę jeszcze chlubę Osiedla Mlodych, KLUB KRECIK, no proszę, kto następny?[/quote]

Wiedzący
Wiedzący

.
Proponuję w albumie pokazać piękną panoramiczną fotografię glównej ulicy Osiedla Mlodych, ulicę KOCHANOWSKIEGO. A na mniejszych fotografiach poszczególne uliczki tegoż osiedla. A jak sobie coś przypomnę to jeszcze parę propozycji fotek podrzucę.

Może ktoś mi pomoże, stwórzmy wspólnie, Olkuszanie, piękny album z widokami miasta jaki my widzimy, a nie jaki widzi pan Nagawiecki 😆

Dorzucę jeszcze chlubę Osiedla Mlodych, KLUB KRECIK, no proszę, kto następny?