pieniadze 200

Powiat olkuski otrzymał gwarancję dofinansowania remontów jedenastu odcinków dróg, które zostały uszkodzone w wyniku klęsk żywiołowych. Trakty te zostaną zmodernizowane w ramach tzw. ,,powodziówek”.

Aby uzyskać środki na tego typu inwestycje, zarządcy dróg uszkodzonych w wyniku m. in. powodzi czy intensywnych opadów, muszą przygotować stosowne protokoły opisujące zakres strat i niezbędnych robót. Protokoły te trafiają do wojewody, gdzie weryfikują je eksperci, a następnie przeprowadzają wizje w terenie. Odcinki dróg, które w tym roku zostały zakwalifikowane do programu usuwania skutków klęsk żywiołowych znajdują się w: Żuradzie (na odcinku 980 metrów), Kwaśniowie Górnym (1718 metrów), Golczowicach (1200 metrów), Suchej i Glanowie (900 metrów), Zasępcu i Budzyniu (1718 metrów), Podlesiu i Braciejówce (240 metrów), Rodakach i Chechle (565 metrów), Kąpiołkach i Strzegowej ( 1125 metrów), Porębie Dzierżnej (300 metrów), Lgocie Wielkiej (500 metrów), Chechle i Ryczówku (490 metrów). Szacunkowa wartość strat to prawie 2 mln 423 tys. złotych.

Starosta Paweł Piasny liczy, podobnie jak w ubiegłych latach, na współfinansowanie „powodziowych” inwestycji przez gminy. – Do tej pory stosowaliśmy właśnie taki model finansowania, za co dziękuję burmistrzom i wójtom. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Brak pomocy z gminy skutkować będzie nie złożeniem wniosku o dofinansowanie. Szkoda byłoby nie skorzystać ze wsparcia z budżetu państwa, ponieważ ciężko pracowaliśmy, by nasze wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone i zakwalifikowane do pomocy finansowej. Łącznie do tej pory z programu otrzymaliśmy gwarancję remontu ponad 40 km dróg powiatowych. Część jest już wykonana, pozostałe będą remontowane w miarę uzyskiwanych środków od wojewody – mówi starosta Paweł Piasny.

Rządowe wsparcie, przekazywane za pośrednictwem wojewody, wynosi do 80 proc. wartości inwestycji po przetargu.

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
EndrjukooookkokokmarioMłodyGazda Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Endrju
Endrju

Jak widzę tego typa na plakatach wyborczych to mnie mdli. Wybrany na Facebooku a w starostwie ponoć mają go już po dziurki.

kooookkokok
kooookkokok

Znowu żarty i kpiny. Rękami gmin starosta wykona inwestycje, a potem powie, ze jego… Olkusz nie powinien dać ani złotówki za akcję z drogą w Braciejówce.

mario
mario

[quote name=”Młody”]”Powiat olkuski otrzymał gwarancję dofinansowania remontów jedenastu odcinków dróg, które zostały uszkodzone w wyniku klęsk żywiołowych. ….. Aby uzyskać środki na tego typu inwestycje, zarządcy dróg uszkodzonych w wyniku m. in. powodzi czy intensywnych opadów, muszą przygotować stosowne protokoły opisujące zakres strat i niezbędnych robót. …. Starosta Paweł Piasny liczy, podobnie jak w ubiegłych latach, na współfinansowanie „powodziowych” inwestycji przez gminy. …. Brak pomocy z gminy skutkować będzie nie złożeniem wniosku o dofinansowanie. …. Rządowe wsparcie, przekazywane za pośrednictwem wojewody, wynosi do 80 proc. wartości inwestycji po przetargu.” Nie wiem czy dobrze zrozumiałem – Rząd proponuje wsparcie remontu dróg… Czytaj więcej »

Młody
Młody

„Powiat olkuski otrzymał gwarancję dofinansowania remontów jedenastu odcinków dróg, które zostały uszkodzone w wyniku klęsk żywiołowych. ….. Aby uzyskać środki na tego typu inwestycje, zarządcy dróg uszkodzonych w wyniku m. in. powodzi czy intensywnych opadów, muszą przygotować stosowne protokoły opisujące zakres strat i niezbędnych robót. …. Starosta Paweł Piasny liczy, podobnie jak w ubiegłych latach, na współfinansowanie „powodziowych” inwestycji przez gminy. …. Brak pomocy z gminy skutkować będzie nie złożeniem wniosku o dofinansowanie. …. Rządowe wsparcie, przekazywane za pośrednictwem wojewody, wynosi do 80 proc. wartości inwestycji po przetargu.” Nie wiem czy dobrze zrozumiałem – Rząd proponuje wsparcie remontu dróg powiatowych… Czytaj więcej »

Gazda
Gazda

Dobry rząd, dobra dotacja. Ten PiS to jednak lubi nasz region.