W siedzibie Dyrekcji Dróg Wojewódzkich w Krakowie odbyła się ważna narada w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 794 z Krakowa, przez Zielonki, Skałę i Wolbrom do granic województwa. Wzięli w niej udział wójtowie i burmistrzowie gmin, przez które biegnie droga: Zielonek, Skały, Sułoszowej, Trzyciąża i Wolbromia.
Podczas trudnych rozmów ustalono zasady porozumienia na temat remontu i jego finansowania. Przedstawiciele Zarządu Dróg zaproponowali, aby gminy partycypowały w finansowaniu inwestycji na poziomie 10% kosztów, wójtowie i burmistrzowie zgodnie postulowali zmniejszenie tych udziałów do 5% – co po negocjacjach zostało przyjęte. Według wstępnego planu liniowego inwestycji w ramach modernizacji drogi zostaną wykonane:

roboty nawierzchniowe (koszt remontu drogi na terenie gminy Wolbrom 8 173 515 zł, w tym wkład gminy 817 352 zł), remont i budowa chodników – koszt całkowity 233 325 zł, z czego gmina Wolbrom pokryje 116 663 zł (będzie to całkowicie nowy chodnik wzdłuż drogi od Zalewu w stronę Czarnego Lasu, Wolbrom ma już przygotowaną dokumentację tej inwestycji, budowa kanalizacji – koszt całkowity wyniesie 1 152 900 zł, w tym nasz udział 576 450 zł, zatoki autobusowe (koszt 492 453 zł – udział gminy 246 227 zł), pozostałe roboty – 1 234 190 zł oraz dokumentacja – całkowity koszt 564 319 zł, wkład gminy 282 160 zł.
Całkowity koszt inwestycji ma w założeniach wynieść 79 058 825 zł, z czego 16 840 625 zł będzie pochodzić z kas gmin, przez które przebiega droga. Koszt remontu drogi na terenie gminy Wolbrom – na odcinku 9,231 km wyniesie 11 850 702 zł, z czego 2 038 850 zł będzie musiała dołożyć gmina.
Było to pierwsze robocze spotkanie na temat modernizacji bardzo zniszczonej po zimie trasy na Kraków. Szczegóły będą ustalane na kolejnych spotkaniach, już teraz jednak wiadomo, że w pierwszej kolejności remontowany będzie odcinek pomiędzy Wolbromiem i Skałą.

Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leszcze
leszcze
13 lat temu

gońcie się leszcze ze swoimi głupkowatymi wywodami 🙂

Szczerszy
Szczerszy
14 lat temu

[quote name=”szczery”]widać .że w Wolbromiu jest prawdziwy gospodarz[/quote]
Śmiech na sali, nie nazywaj obecnego szefa prawdziwym gospodarzem bo za swojej kadencji nie zrobił dosłownie nic. Wilki to nie jego zasługa, a droga… zapraszani byli wszyscy przedstawiciele miast przy tej drodze. Nigdy więcej takiego gospodarza. W swoich obowiązkach ma tylko podjąć wypłate. Na szczęście niebawem wybory i będzie koniec marnotrawienia pieniędzy.

szczery
szczery
14 lat temu

Wolbrom zaprosił zespół Wilki na Dni Wolbromia…Wolbrom będzie miał nową drogę…a Olkusz? Żadnego sławnego zespołu nie zaprosił i władze olkusza nie potrafiły zrobić narady z Zarządem Dróg w Krakowie i zaplanować remontu drogi Olkusz-Wolbrom mimo że dziurawa jak szwajcarski ser…widać .że w Wolbromiu jest prawdziwy gospodarz a Olkusz to dziura !!!