kronika policyjna

Włamywacz zatrzymany
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Olkusza, który 31 stycznia 2016 br. około godz. 21:00 w Olkuszu na ulicy Skalskiej włamał się do fiata seicento i volkswagena golfa. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Skalskiej jakiś mężczyzna próbuje włamać się do zaparkowanych pojazdów.

Po przybyciu na miejsce, okazało się, że mężczyzna oddalił się stamtąd. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, które nie trwały długo. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali osobę, która odpowiadała rysopisowi sprawcy. Policjanci ustalili, że 30-latek za pomocą kluczy dostał się do wnętrza fiata seicento i próbował ukraść pojazd, lecz nie udało mu się uruchomić jego silnika. Następnie usiłował włamać się do vw golfa. Zatrzymany 30-letni olkuszanin noc spędził w policyjnym areszcie. W poniedziałek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 10.

38-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych
Policjanci z Olkusza wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (01.02.2016 roku) około godziny 5:30 w Olkuszu na drodze krajowej nr 94 w pobliżu skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca renaultem, 27-letnia mieszkanka Olkusza jadąc z ulicy Słowackiego w kierunku Katowic potrąciła na przejściu dla pieszych 38-letnią kobietę. Piesza z urazem ręki i nogi trafiła do miejscowego szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Kradzieże z włamaniem
W miniony piątek (tj. 29.01.2016 roku) nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do domku letniskowego w Golczowicach. Skradł m.in. dekoder telewizyjny, 5 szt. głośników i antenę siatkową. Starty oszacowano na kwotę około 1450 złotych.

3 stycznia 2016 roku włamano się do pomieszczeń jednej z firm najmujących lokale w Olkuszu. Skradziono sprzęt komputerowy oraz pieniądze. Straty w ustaleniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wypadek na obwodnicy
Jedna osoba została ranna w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło 2 lutego br. około godziny 13:30 w Olkuszu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 791 z ulicą ks. Gajewskiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący skodą felicią, 61-letni mieszkaniec Witeradowa, wjechał na skrzyżowanie na czerwony świetle i zderzył się z samochodem ciężarowym marki DAF. Następnie skoda felicia odbiła się od pojazdu i uderzyła w latarnię. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Z ogólnymi obrażeniami ciała do olkuskiego szpitala została przewieziona 59-letnia pasażerka skody. Na miejscu zdarzenia obecna była Straż Pożarna, która usuwała ślady oleju z jedni. Utrudnienia w ruchu trwał około dwóch godzin. Obecnie policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Wolbrom. Zatrzymano włamywacza
Policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali 37-letniego wolbromianina, który dokonywał kradzieży na terenie miasta i gminy Wolbrom. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Sprawę zapoczątkowała interwencja patrolu w dniu 2 lutego 2016 roku w Wolbromiu na ulicy Leśnej. 37-latek wybił małą szybkę w tylnych drzwiach samochodu marki Hyundai i z torebki, która pozostawiona była w pojeździe, ukradł pieniądze. Włamywacz oddalił się z miejsca. Chwilę po tym został zatrzymany przez policjantów. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że ubiegłym roku mężczyzna na terenie miasta i okolic Wolbromia dokonywał podobnych przestępstw. Jego łupem padały nie tylko pieniądze. Włamał się również do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradł elektronarzędzia. Zgromadzony przez policjantów obszerny materiał dowodowy i podjęte działania operacyjne, pozwoliły na to, że mężczyzna 4 lutego usłyszał kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionych czynów. W przeszłości, 37-latek karany był za podobne przestępstwa. Za kradzieże i kradzieże z włamaniem odbywał karę 2 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcowi Wolbromia za popełnienie czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, sąd wymierzy surowszą karę.

Kradzież tablic rejestracyjnych
W Olkuszu na ulicy Romualda Traugutta z samochodu marki Renault Clio skradziono dwie tablice rejestracyjne. Zdarzenie to miało miejsce 3 lutego br. Policjanci z Olkusza pracują nad tą sprawą.

Olkusz. Skradziono dwa rowery
2 lutego nieustalony do chwili obecnej sprawca w Olkuszu na ulicy Strzelców Olkuskich włamał się do piwnicy i ukradł dwa rowery. Właściciel jednośladów wycenił starty na około 500 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emeryt ZGH
emeryt ZGH
5 lat temu

Milicjanci i ORMO-wcy,to łobuzi i intruzi. 8) :-* 😥 😮

Władek też emeryt
Władek też emeryt
5 lat temu

[quote name=”Andrzej emeryt”]Może trzeba by wrócić do arabskich zwyczajów; złodziejowi obcinać uszy za pierwszy raz a potem dłoń? Byłby oznaczony na całe życie, a państwo nie ponosiło by kosztów utrzymania śmiecia społecznego w więzieniu![/quote]
Dobry pomysł Andrzej tylko powiedz mi jak niby POLICJANCI wiadomo z której sekcji będą wyglądać bez uszów i co najmniej jednej dłoni.

Andrzej emeryt
Andrzej emeryt
5 lat temu

Może trzeba by wrócić do arabskich zwyczajów; złodziejowi obcinać uszy za pierwszy raz a potem dłoń? Byłby oznaczony na całe życie, a państwo nie ponosiło by kosztów utrzymania śmiecia społecznego w więzieniu!

tak to jest
tak to jest
5 lat temu

PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ złodziejaszki skradli w powiecie olkuskim tyle co kot napłakał a stróże niby prawa tylko przez jeden tydzień kosztują powiat olkuski 1.900.000 zł słownie(jeden milion dziewięćset tysięcy złotych polskich+dodatkowe koszty).